BLOG: Wycofanie leku w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wycofanie leku z apteki, można w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD zrealizować na 2 sposoby:

  • ukryć lek, tak że nie jest pokazywany w tabelach, co oczywiście nie zmienia jego stanu magazynowego, a jedynie usprawnia pracę. Takie rozwiązanie stosowane jest najczęściej, gdy po wyprzedaniu danego produktu nie zamawiamy go dalej i nie chcemy aby utrudniał wybór leku podczas opcji LECZENIE.
  • wycofać z dostawy konkretną ilość leku, np. ze względu na przeterminowanie, zniszczenie (rozbicie ampułki), lub innych powodów.
Wycofanie leku z dostawy 1

Wycofanie leku z dostawy 1

Wycofanie leku z dostawy 3

Wycofanie leku z dostawy 3

Wycofanie leku z dostawy 7

Wycofanie leku z dostawy 7

Ponieważ magazyn leków w gabinecie weterynaryjnym rozliczany jest w kontekście danej dostawy – tzn. nie wystarczy rozliczenie całościowe produktu, ale szczegółowe każdego jego  zakupu, wycofanie leku (podobnie jak jego zużycie w trakcie leczenia ) wymaga określenia przez użytkownika konkretnej dostawy.

W tym celu, należy, poprzez opcję LEKI wejść do magazynu, wybrać lek, a następnie dostawę, z której zostanie produkt wycofany
Pokazuje to rysunek ” Wycofanie leku z dostawy 1„.
W prawym dolnym rogu, znajduje się przycisk „Wycofaj z wybranej dostawy” otwierający dalsze okna dla zrealizowania tej opcji.
Można więc,  dopisać liczby wycofanych produktów, usunąć, lub zmienić istniejący wpis, oraz wydrukować protokół utylizacji. Jeżeli w danej wystawie istnieje produkt wycofany, po podświetleniu dostawy pojawia się info o wycofaniu Pokazuje to rysunek ” Wycofanie leku z dostawy 7” .
Wycofanie leku z dostawy 4

Wycofanie leku z dostawy 4

Wycofanie leku z MAGAZYNU 1

Wycofanie leku z MAGAZYNU 1

Wycofanie leku z magazynu 2

Wycofanie leku z magazynu 2

 

Jednocześnie dla pełnego rozliczenia magazynu leków, w opcji RAPORT istnieje możliwość wygenerowania zbiorczego zestawienia leków wycofanych.

Wydruk wykonany jest w tradycyjnym układzie remanentu, zawierającym dane  o ilości i wartości ( w cenie zakupu netto). Obejmuje operacje wykonane w zadeklarowanym okresie czasu ( daty D1 i D2 ). Podany jest tez powód wycofania leku.
Także w opcji RAPORT : DOKUMENT OBROTU LEKU –  w odpowiedniej pozycji rozchodu, zamiast tradycyjnej informacji o numerze dokumentu księgi klinicznej – znajduje sie info o wycofaniu i powód tego działania.
Nawiązując do poruszonego wcześniej tematu wycofania – a w zasadzie ukrycia leku w widoku tabeli  – wykonuje sie to zaznaczając w opcji dostaw ( Popraw .. dopisz dostawę ) odpowiedni checkox (kwadrat) jak na rysunku „Wycofanie leku z magazynu 1” i „Wycofanie leku z magazynu 2„.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Programy dla lekarzy weterynarii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.