BLOG: Automatyczny system sprawdzania błędów w wydawaniu leków – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Procedura znajdowania bledow GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Procedura znajdowania bledow GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Jak opisywaliśmy poprzednio magazyn leków rozliczany jest dostawami. Chociaż sam program wykonuje szereg skomplikowanych obliczeń dla poszczególnych dostaw poszczególnych produktów – to z punktu widzenia Użytkownika sam proces wydawania leków jest prosty.

Wystarczy po prostu wybrać lek i wskazać w tabeli dostawę z której korzystamy. W oknie programu pokazywane są dostawy, których stan > od zera (chociaż można – gdy Użytkownik tak świadomie zadecyduje –  wydać lek z każdej dostawy ).

Procedura znajdowania bledow GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Procedura znajdowania bledow GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Jednak ( jak to w życiu) zdarzają się sytuacje i pomyłki (np. przemieszanie na półce leków z ostatniej i poprzedniej dostawy). W tym celu, program GABINET WETERYNARYJNY GOLD   posiada specjalny moduł, pozwalający na sprawdzenie i działanie :

  • czy w wydawanych lekach nie nastąpiło przekłamanie i nie został wydany lek poniżej stanu dostawy w magazynie
  • jakie to było zdarzenie ( badanie, klient, pacjent)
  • możliwość szybkiego znalezienia błędu i zlokalizowania zapisu, a także jego poprawy.
Aby dokonać poprawki wystarczy podświetlić wybrany zapis i użyć przycisku „EDYCJA” . Wyświetlony zostanie komunikat z danymi pacjenta, klienta, numerem wpisu i zostanie otwarte okno – pozwalające na dokonanie korekty. Prosta instrukcja widoczna jest na rysunku – poniżej tabeli.
Warto zauważyć, że w przypadku nagromadzenia się dużej liczby błędów, poprawianie ich wymaga dużej uwagi, z uwzględnieniem dat dostaw – aby nie obciążyć stanu nowej dostawy – zużyciem sprzed miesięcy (!).
Rysunek jest przykładem – w normalnej pracy , uruchamiając systematycznie  procedurę (o której piszemy) szybko wychwycimy pojedyncze przekłamanie.
W praktyce wydanie produktu poniżej stanu może się odbyć tylko poprzez świadome działanie  lekarza i odznaczenie (widocznego w tabeli wyboru leku) kwadratu o pokazywaniu wszystkich dostaw – także tych już zużytych do końca.
Tabela wydawania leku GABINET WETRYNARYJNY GOLD

Tabela wydawania leku GABINET WETRYNARYJNY GOLD


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.