BLOG: Wyniki badań RTG, EKG, USG i innych w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD  zaskarbił sobie sympatię Użytkowników ( Dziękujemy ! ) min.  prostotą i ergonomią obsługi.

Chociaż pod pozornie prostym interfejsem programu kryje się bardzo rozbudowana warstwa kodów i algorytmów, to samo użytkowanie aplikacji nie jest trudniejsze niż obsługa pilota telewizyjnego.

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc.

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc.

Okna podpowiedzi, pomocnicze bazy danych, okna wyboru, gdzie informacje już wcześniej przetworzone podawane są nijako ” na talerzu” eliminujące dzięki temu niebezpieczeństwo błędu (np. sprzedaży leku poniżej jego stanu magazynowego) to tylko niektóre przykłady stopnia zaawansowania programu i jego przemyślanej od początku do końca  ( a nie „łatki”  jak to się często zdarza w innych aplikacjach) konstrukcji. 

Jedną z wygodniejszych opcji jest tzw. uniwersalne pole w BADANIACH (Leczenie). Pozwala ono , w zależności od potrzeby na wprowadzanie informacji związanej z wynikami badań laboratoryjnych, czy – w sytuacji gdy np. lecznica wykonuje RTG, lub USG na opisanie badania aby później wydrukować formularz (lub wysłać go mailem, czy zapisać w pliku)

Tak więc, w zależności od potrzeby, możemy wykorzystać dodatkowe pole jako rozszerzenie zapisu w Księdze Klinicznej, albo (i) jako druk własnego badania.

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc. (2)

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc. (2)

Z informatycznego punktu widzenia jest to rozwiązanie bardzo pożądane, gdyż nie powoduje zwalniania pracy aplikacji przy dużej liczbie rekordów. Jest to tzw. pole dynamiczne, tzn. dopisywane jest do bazy tylko wtedy, gdy cokolwiek do niego wpiszemy, a wiadomo że najdłużej trwające operacje to procedury zapisu i odczytywania w plikach na twardym dysku.

 

Wykonując wydruk BADANIA mamy możliwość dodatkowego opisu bezpośrednio na formularzu. Co ciekawe jest to znowu uniwersalne okno (a więc nie powiększające objętości kodów programistycznych), występujące także przy innych wydrukach.

 

Dalej w zależności od wybrania rodzaju urządzenia wyjściowego: drukarka, zapis do pliku (edytora), czy załącznika poczty elektronicznej generowany jest wydruk.

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc. (3)

Uniwersalne pole dla badania, RTG etc. (3)

Tak więc, gdy usługa lecznicy polega tylko na wykonaniu badania USG RTGEKG etc. wprowadzamy np jako diagnozę: „badanie rtg”, zaś w opcji zabiegi dodajemy (aby móc taryfikować) „badanie RTG”, „badanie EKG” i tak dalej.

Dzięki temu uzyskujemy zapis w księdze klinicznej i JEDNOCZEŚNIE możemy wygenerować formularz z opisem badania !

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.