BLOG: Automatyczne generowanie powiadomień e-mail o terminach szczepień GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(1)

Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(1)

Jak opisywaliśmy poprzednio – głównym celem programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD jest ułatwienie pracy lekarzowi weterynarii, przy jednoczesnym zachowaniu prostoty obsługi.  Przykładem może być procedura, dostępna w opcji „MENU/NARZĘDZIA/SZCZEPIENIE – powiadomienie email„.

Ważne: jak wszystkie funkcje pocztowe w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD tak i ta wymaga zainstalowania i skonfigurowania w komputerze programu pocztowego np. darmowych: „Poczta usługi Windows Live” i oczywiście posiadanie własnego konta pocztowego, niezbędnego do prowadzenia jakiejkolwiek korespondencji elektronicznej. Oczywiście osoba powiadamiana (klient) także musi mieć adres mailowy – zapisany w bazie danych Klientów.

Powiadomienia o szczepieniach za pomocą poczty elektronicznej jest wygodne i co najważniejsze tanie, gdyż w przeciwieństwie do SMS-ów nie wymaga opłat.

Zasada działania jest bardzo prosta. Wywołanie tej procedury z menu, powoduje wyświetlenia pacjentów, których termin szczepienia mieści się w zakresie +/- 10 dni od dzisiejszej daty.

Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(2)

Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(2)

Dodatkowe ustawienia:

  • Zakres dat można zmienić, np. gdy chcemy wysłać powiadomienie nie 10 dni, a miesiąc wcześniej.
  • Można wysłać maile do wszystkich widocznych w tabeli osób, lub tylko do wybranych.
  • Można samemu stworzyć i modyfikować tekst powiadomienia.
  • Można „on line” wprowadzić adres mailowy, np. gdy nie ma go w bazie Klientów.
Wybranie przycisku „Eksportuj” powoduje:
  • Otwarcie programu pocztowego
  • Wygenerowanie maili jako nowej poczty.
Wysłanie odbywa się po naciśnięciu „Wyślij” w programie pocztowym. Lekarz może więc jeszcze przed wysłaniem dokonać ewentualnej korekty.
Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(3)

Wysyłka powiadomień mailem - GABINET WETERYNARYJNY GOLD(3)

Wybranie „Wyślij” powoduje umieszczenie maila w skrzynce nadawczej.  Zgodnie z obsługą samego programu pocztowego poczta, w zależności od konfiguracji zostanie wysłana automatycznie, lub wymaga ręcznej aktywacji.

Należy podkreślić, że podany sposób wysyłania powiadomień jest zgodny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi mailingu oraz tzw. ‚dobrym obyczajem”.

  • program generuje automatycznie powiadomienia, upraszcza ich wysyłanie, ale nie wysyła bez zgody lekarza (czyli automatycznie), unikamy więc podejrzenia o „spam”, gdyż procedury automatycznej wysyłki bez zgody nadawcy są podatne na działania poprzez wirusy.
  • SMS jest bardziej „inwazyjną” forma powiadamiania niż email. Klient, który nie chce przyjść, czy zmienił lekarza może zignorować powiadomienie pocztą elektroniczną, SMS może go w takiej sytuacji zniechęcić do danej lecznicy…..
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.