BLOG: GABINET WETERYNARYJNY GOLD – program na lata …..

Podstawową zasadą, jaka kierujemy się pisząc programy w ogóle, a w przypadku aplikacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD w szczególności jest NIEZAWODNOŚĆ !.  Zdajemy sobie bowiem sprawę z następujących faktów:

 • program, pracujący w gabinecie, czy lecznicy weterynaryjnej uruchamiany jest codziennie i praca z nim polega na ciągłym wprowadzaniu danych, oraz na przetwarzaniu tych informacji.
 • jest użytkowany najczęściej przez kilka osób, nie będącymi informatykami więc ewentualny problem może zdezorganizować prace przychodni weterynaryjnej.
 • komputery jak i systemy Windows na nich zainstalowane są rożne – więc użyte biblioteki programistyczne muszą być kompatybilne z każdym sprzętem oraz   systemem Windows. Nawet w komputerach starszych, o mniejszej rozdzielczości ekranu, wyświetlane okna programu GABINETU WETERYNARYJNEGO GOLD musza być czytelne.
 • przeniesienie programu z danym na nowy komputer musi być proste i łatwe dla lekarza.
 • po pewnym czasie użytkowania – program staje się też swoistym archiwum leczenia w danej przychodni zarówno w części merytorycznej jak i dokumentacji.

NASZE TESTY PROGRAMU GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Test danych - liczba wydanych produktów

Test danych - liczba wydanych produktów

Każda zmiana, czy aktualizacja programu, jest przez nas testowana. Wynika to z faktu, że niezawodność i prostota obsługi okupione są  skomplikowanym kodem programistycznym, zawierającym wiele autorskich procedur. Wprowadzenie nawet niewielkiej zmiany może wywołać nieoczekiwany skutek także poza miejscem jej wprowadzenia, czy kolidować z inną procedurą i to niekoniecznie za każdym razem.

Stąd szereg testów, przeprowadzanych nie TYLKO przez nas ( jako programiści możemy nie dostrzegać pewnych wad aplikacji), ale przez zaprzyjaźnionych użytkowników, czy osoby z innych branż niż weterynaria..

TEST DANYCH PO 7 LATACH PRACY DWÓCH GABINETÓW WETERYNARYJNYCH.

Dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych lekarzy mogliśmy sprawdzić kondycje baz danych z programu GABINET WETERYNARYJNY utworzonych 7 lat temu i systematycznie uzupełnianych.

Test danych - liczba badan i szczepien

Test danych - liczba badan i szczepień

Po 7 latach użytkowania programu, pliki z danymi okazały się spójne i bez problemu (po konwersji) działały z najnowsza wersja programu !

Mówimy o liczbach informacji w prowadzonych w tym czasie:

 • Liczba wprowadzonych klientów (właścicieli) ok 2.200
 • Liczba pacjentów ok 3.000
 • Liczba produktów (leki i produkty sprzedawane w sklepiku) ok. 1.000
 • Liczba dostaw produktów ok. 5.700
 • Liczba badań (szczepienia + wizyty) ok. 21.200
 • Liczba wydanych leków i sprzedaży via sklepik ok. 27.900
Test danych - raport szczepień z 7 lat

Test danych - raport szczepień z 7 lat

Przeprowadziliśmy test dla opcji wydruku KSIĘGI KLINICZNEJ i obrotu detalicznego leków dla okresu 7 lat (chociaż tego się na co dzień nie robi – dokumenty drukuje się codziennie lub w ujęciu miesięcznym)

 •  Generowanie KSIĘGI KLINICZNEJ z tej liczby danych trwało ok 90 sekund a jej objętość wyniosła 2459 stron !
 •  Generowanie obrotu DETALICZNEGO LEKAMI z tej liczby danych trwało ok  8 minut a  objętość wyniosła 3020 stron  dla 1000 produktów !

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD naprawdę wykonuje ciężką pracę !   Teoretycznie, w przypadku utraty papierowej dokumentacji z 7 lat, można ją odtworzyć z danych elektronicznych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.