BLOG: Przeniesienie programu na inny komputer GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD przeznaczony jest do pracy ciągłej. Wielu użytkowników korzysta z programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD od szeregu lat, niektórzy od 7 – 9 (!).  Zgromadzone przez lekarzy informacje, to często z medycznego i marketingowego punktu widzenia zbiory bezcenne.

Jak wiadomo, produkowane obecnie komputery i ich elementy są relatywnie nietrwałe, niektóre wręcz ( jak twierdzą wtajemniczeni) projektowane są tak, aby zmusić użytkownika sprzętu do zmiany, czy wymiany na nowy model po okresie gwarancji. Powstaje więc dysonans, pomiędzy produkowanym przez nas programem GABINET WETERYNARYJNY GOLD, służącym przez lata i sprzętem, na którym jest zainstalowany, a który jest coraz mniej trwały.

Najczęściej symptomy psucia się komputera pojawiają się wcześniej i lekarz ma czas na zakup nowego sprzętu i przeniesienie tam programu i baz danych. Także w przypadku nagłej awarii – jeżeli dane są archiwizowane – nie ma problemu.

Zarejestrowany Użytkownik GABINETU WETERYNARYJNEGO GOLD  w każdej chwili może otrzymać od nas najnowszą wersję programu, po zainstalowaniu której wystarczy że dogra zapisane bazy danych i może pracować dalej.

Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Poniższy opis pokazuje jak znaleźć lokalizację zainstalowanego programu GABINETU WETERYNARYJNEGO GOLD , aby skopiować cały folder na pendrive i później wkleić na dysku twardym w nowym komputerze.

Lokalizacja programu jest też ważna przy AKTUALIZACJI do nowej wersji.

 Znalezienie folderu z zainstalowanym programem GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

  • Prawym przyciskiem myszy klikamy w ikonę programu.
  • Z menu wybieramy „właściwości”.
  • Tak jak na rysunku wyświetlony jest folder z programem.
  • Zapisujemy nazwę folderu na kartce
  • Otwieramy MENEDŻERA PROGRAMÓW (EKSPLORATOR WINDOWS) i lokalizujemy folder
  • Podświetlamy folder i prawym przyciskiem myszy z menu wybieramy „Kopiuj”
Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Lokalizacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Teraz wystarczy wybrać miejsce zapisu – np. pendrive – i z menu (prawy przycisk myszy) wkleić to co skopiowaliśmy.

Dla wgrania w  nowym komputerze postępujemy w odwrotnej kolejności. Musimy dokonać kopiowania z pendrive’a na dysk twardy. Później wystarczy wysłać ikonę na pulpit od pliku „wet.exe” i mamy stan oprogramowania sprzed awarii.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.