BLOG: Sprawdzanie dostępnych bezpłatnych aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Jak pisaliśmy wcześniej – każdemu, zarejestrowanemu Użytkownikowi programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD, przysługuje prawo do najnowszych wersji programu.

Aktualizacje są bezpłatne i dobrowolne, co oznacza, że Użytkownik zwraca się drogą mailową o mailową o jej wysłanie – podając dane (nazwa firmy, NIP) potrzebne do identyfikacji przez nasz system w bazie danych licencji.

Nowe wersje zawsze zawierają zmiany wprowadzane poprzednio, czyli,  wersja np. o numerze 5.16 zawiera modyfikacje wprowadzone w wersjach 5.15, 5.14 etc. Oznacza to, że Użytkownik mający w komputerze wersję 5.10 może od razu upgreadować ją do numeru 5.16, bez potrzeby  wgrywania numerów pośrednich.  Zamieszczone  opisy pod linkiem  AKTUALIZACJE  pozwalają na świadomy wybór i decyzję, czy aktualizować teraz, czy później.

Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Bezpośrednio z poziomu programu, można uzyskać informacje dotyczące zainstalowanej wersji, jak i najnowszej.  Zastosowaliśmy metodę pasywną, tzn. program sam nie wyświetla alarmujących komunikatów aktywnych typu „.. jest nowa wersja…”, tylko informacja jest wyświetlana na życzenie lekarza, a więc nie przeszkadza w pracy. Służy do tego przycisk dostępny w podręcznym menu jak i  w opcji „NARZĘDZIA/PROGRAM- czy są nowsze wersje..”

Sprawdzenie, wymaga połączenia z Internetem. W zależności od woli Użytkownika wyświetlany jest dokument z opisami ostatnich aktualizacji, lub tylko numer i data dystrybucji najnowszej wersji. Czyli z poziomu programu możliwe są działania:

  • wyświetlenie numerów i opisów  ostatnich zmian
  • wyświetlenie numeru najnowszej wersji i daty jej wejścia do dystrybucji
  • wysłanie maila z zamówieniem najnowszej wersji
  • bezpośrednie wejście na ten blog, gdzie umieszczone są najnowsze informacje dotyczące użytkowania programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD
Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (3)

Sprawdzenie aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (3)

Niezależnie, od wersji 5.16, także z poziomu pulpitu można sprawdzić aktualizacje – bez uruchamiania programu głównego. Wystarczy kliknąć w ikonę programu „WERSJA”, aby wyświetliła się informacja o najnowszej wersji i data jej dystrybucji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.