BLOG: Statystyki jako czynnik podejmowania decyzji w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Statystyka gatunków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Statystyka gatunków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Działalność gospodarcza, jaka jest prowadzenie gabinetu weterynaryjnego to dość szczególna forma biznesu. Łączy bowiem ze sobą kilka aspektów:

 • misja – związana z moralnym obowiązkiem pomocy istotom cierpiącym, swoistym posłannictwem które jest najczęściej przyczyną studiów na kierunku weterynarii.
 • realizowanie zadań w zakresie bezpieczeństwa społeczeństwa: ochrona przed epidemiami, zapewnienie zdrowej żywności w przypadku zwierząt hodowlanych etc.
 • firma – a więc działalność mająca zapewnić rozwój przedsięwzięcia i przynieść zysk właścicielowi.
Pogodzenie wymienionych zadań nie jest proste – ponieważ pierwsze dwa z nich ograniczają działalność jako firmy – czego nie ma np. gdy prowadzimy sklep, czy warsztat serwisujący sprzęt.
Zestawienie zabiegów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zestawienie zabiegów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD poza WSZYSTKIMI podstawowymi i rozszerzonymi funkcjami związanym z obsługą Pacjenta ( poczynając od TERMINARZA ZAPISÓW a kończąc NA WYSTAWIENIU FAKTURY VAT) oferuje także opcje związane ze statystyką.

Statystyki dostępne są w opcji RAPORT i wymagają podania zakresu dat, co pozwala na analizę różnych przedziałów czasowych.
ZESTAWIENIA tworzone są w oparciu o istniejące bazy danych (które powstały na bazie informacji wprowadzanych przez lekarza) i mogą być podstawą dla podejmowania decyzji finansowych w oparciu o prowadzone leczenie, oraz (co ważne) informować o potencjalnym zagrożeniu (np epidemią). Pozwalają zoptymalizować zakupy jak i współprace z partnerami zewnętrznymi (laboratoria). W oparciu o statystyki wizyt można także określić np. rozkład dyżurów w okresie letnim.
 • Zestawienie zabiegu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Zestawienie zabiegu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  statystyka (zwierzęta) pokazuje gatunki leczonych zwierząt i ich ilości. Pozwala na określenie rodzajów (ilości) leków i produktów w sklepiku jakie powinny być na stanie, czyli jak opcjonalnie inwestować w towar.

 • statystyka wizyt – pokazuje w ujęciu miesięcznym liczby pacjentów w rozbiciu na: małe, szczepienia i hodowlane. Pozwala na śledzenie liczby odwiedzin, oraz wskazuje okresy czasu gdy pacjentów jest np. mniej. Pozwala także na określenie tendencji spadków wizyt, czy wzrostu wizyt, a to z kolei umożliwia np.  racjonalne gospodarowanie zakupami towarów i czasem pracowników.
 • statystyka zabiegówdla wybranego zabiegu, jak i dla wszystkich w układzie miesięcznym z podaną liczbą i nazwą.
 • Poza finansowym wykorzystaniem zestawień (czy wzrosła liczba opłacalnych zabiegów) i (jak poprzednio) jaka jest tendencja zużycia leków, a więc zakupu produktów do gabinetu – otrzymujemy też informacje merytoryczne, związane z leczeniem. Wzrost liczby jakiegoś rodzaju zabiegu może sugerować problem medyczny jaki ma miejsce w rejonie gdzie mieszkają klienci przychodni weterynaryjnej. Wybierając jeden rodzaj zabiegu, możemy śledzić tendencje jego „popularności” w rożnych przedziałach czasowych. Dla lekarzy zlecających badania (np. krwi) zewnętrznym podmiotom można na podstawie zabiegu (badanie krwi, badanie moczu) zoptymalizować współprace z partnerami.
Zestawienie wizyt GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zestawienie wizyt GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Dla celów czysto fiskalnych można wykorzystać tzw. ZESTAWIENIA DLA KSIĘGOWEJ, RAPORT KASOWY (o ile jest prowadzony), oraz ZESTAWIENIE VAT ( co jest dość istotnym elementem kosztowym w podatkach). W tym przypadku można określić kwotę jaką trzeba zachować przed terminem wpłaty do Urzędu Skarbowego.

Raporty związane z REMANENTEM, a (konkretnie kwota netto posiadanych towarów w magazynie) – są niezbędne, jeżeli chcemy na bieżąco określić swój zysk – np dla podjęcia z kasy firmy pieniędzy, bez robienia deficytu ( wg. takich samych obliczeń jakie wykonuje się na koniec roku).
Wszystkie STATYSTKI generowane są w wygodnej formie raportu i można drukować pojedyncze strony jak i całe zestawienia. Zakres wykorzystania wygenerowanych przez program GABINET WETERYNARYJNY GOLD informacji, zależy wyłącznie od Użytkownika (podobnie jak ich interpretacja). Należy tylko pamiętać, że raporty tworzone są z danych wprowadzonych do programu, stąd wiarygodność statystyk określona jest przez rzetelność zapisanych informacji.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.