BLOG: Pierwsze uruchomienie programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - pulpit - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - pulpit - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Po szybkim i łatwym procesie INSTALACJI PROGRAMU GABINET WETERYNARYJNY GOLD – na pulpicie utworzone zostają ikony, pozwalające na uruchomienie zarówno programów ( podstawowego GABINET WETERYNARYJNY,  jak i pomocniczych), jak i dostęp do opisów i instrukcji.

Jednocześnie, poprzez typowy dla Windows XP – 7  przycisk START istnieje dostęp do folderu DH Komputery – gdzie alternatywnie dla ikon umieszczone są linki łącznie z opcją ODINSTALUJ.

Jeżeli na pulpicie jest mało miejsca – po zapoznaniu się z instrukcjami, można je (Ikony opisów) przenieść do kosza. Dalej będzie można do nich zajrzeć, bądź poprzez program, bądź przez przycisk START, lub Eksplorator Windows.

Pierwsze uruchomienie - MENU- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - MENU- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

PREDEFINIOWANE DANE – wygodna opcja

 „Wygodę i szybką pracę Użytkownik zawdzięcza faktowi, że program korzysta z już raz wprowadzonych informacji i w większości przypadków wystarczy wybrać z tabeli rekord – a nie wprowadzać od nowa. Owe, przeznaczone do wyboru dane są umieszczone w pomocniczych bazach danych, a konstrukcja budowania złożonych zapisów -np. wizyty – składa się z informacji drobnych powiązanych ze sobą. Np. zwierzak opisany jest informacją z bazy GATUNEK, RASA, MAŚĆ, WŁAŚCICIEL, a sama wizyta to opis owego zwierzaka, LEKU (DOSTAWY), BADANIA, ZABIEGU, DIAGNOZY i opcjonalnie FAKTURY.”  

W programie, który otrzymuje lekarza są już wstępnie zdefiniowane bazy: GATUNEK, MAŚĆ, RASA, oraz baza leków, która można importować do swojej apteki. W całym zakresie, lub tylko wybrane produkty (MENU/NARZĘDZIA/PROGRAM – administrowanie danymi…)

Pierwsze uruchomienie - haslo "szef"- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - hasło "szef"- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Oczywiście dane, które zawiera program można modyfikować, dopisywać i usuwać, tak aby stworzyć jak najbardziej przydatny we własnej pracy zbiór informacji.

TO CO TRZEBA UZUPEŁNIĆ

  •  w zakresie MAGAZYNU LEKÓW – wprowadzić dostawy – tylko wtedy będzie je można wydawać.
  • w zakresie ZABIEGÓW – zadeklarować ich nazwy i ceny.
  • w zakresie LEKARZY – zadeklarować użytkowników i hasła.
  • w zakresie FIRMA – dane potrzebne do wystawiania faktur.
Pozostałe parametry można wprowadzać sukcesywnie (klienci, pacjenci etc) lub później (tapeta na ekranie itd.)
Opis szczegółowy zwarty jest w instrukcji SZYBKI START widoczny w podręcznym menu po otwarciu programu.
Pierwsze uruchomienie - opis- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - opis- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opisane czynności warto przeprowadzić starannie, gdyż, jak wspomnieliśmy powyżej, będą tworzone złożone informacje o leczeniu, czy rozchodzie produktów, ktore znajda sie w raportach: księga kliniczna, sczepienia, obrót detaliczny etc.

Opisy procedur takich jak SKLEPIK, MAGAZYN, czy szczepienia opisane są poniżej w naszym blogu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.