BLOG: Raport kasowy, kasa fiskalna, faktura – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pacjent leczenie zaplata GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pacjent leczenie zaplata GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Prowadzenie lecznicy weterynaryjnej, to prowadzenie firmy.

A firma to pieniądze, które wymagają udokumentowania w postaci faktur i paragonów. Z punktu widzenia działalności gospodarczej, właściciel musi mieć świadomość rachunku zysku i strat, aby optymalnie zarządzać firmą.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD oferuje proste, zautomatyzowane narzędzia dla obsługi finansów wynikających ze świadczenia usług weterynaryjnych.

Przez słowo „zautomatyzowane” rozumiemy fakt automatycznego wstawiania kwot, sum i produktów do faktur, paragonów, czy raportu kasowego.

Dokument sprzedazy GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Dokument sprzedazy GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  • RAPORT KASOWY – dobrowolna opcja pozwalająca na zapisywanie kwot do specjalnej bazy danych z uwzględnieniem nazwiska lekarza który tą kwotę zapisał. O tym czy zapisywać i czy w ogóle prowadzić raport decyduje użytkownik.
  • FAKTUROWANIE – bez problemu można wystawić fakturę VAT – dane klienta, firmy, leki, zabiegi – czyli wszystkie kwoty  – są pobierane z systemu. Dane faktury można modyfikować, usuwać i dopisywać.
  • ŚCIĄGA FISKALNA – okno wyświetlające co i jak wpalcować w kasę fiskalną.
Info: kasa fiskalna to relatywnie tanie urządzenie, nie współpracujące z komputerem w przeciwieństwie do drukarek fiskalnych. Kasa jest tańsza od drukarki średnio 3 razy (!) i lepiej sprawdza się w terenie ze względu na bateryjne zasilanie – podobnie jak laptop. Stąd opcja „ŚCIĄGA FISKALNA”.
Raporty finansowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Raporty finansowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pokazana na rysunku 2 METODA zapisu paragonu (prostsza) wymaga aby leki użyte w leczeniu były taryfikowane w cenie zakupu, a zysk i koszty (także leków) ukrywane są w zabiegu.

Dostęp do wszystkich zestawień odbywa się poprzez opcję RAPORTY. Znajdują się tam także zestawienia dla biur księgowych. Zgodnie z zasadą naszego programu w każdej chwili można wejść w opcje leczenia, znaleźć pacjenta, badanie, leki, zabiegi i zmodyfikować tam dane na podstawie których generowane są kwoty.

 AUTOMATYCZNE FAKTUROWANIE  w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczne fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczne fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Na zamieszczonym rysunku widać wygenerowany formularz faktury (po wciśnięciu przycisku FAKTURA w opcji leczenia). W polach formularza znajdują się pobrane z systemu informacje – KTÓRE MOŻNA ZMIENIĆ (!).  Zmianom podlegają dane kontrahentów, pozycje faktury (można je dopisać lub nadpisać, albo usunąć), oraz kwoty. Dzieki temu np. nieaktualny adres czy NIP klienta można skorygować na bieżąco.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.