BLOG: Karta obrotu detalicznego lekami – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

INFORMACJE o zakupie leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

INFORMACJE o zakupie leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Prowadzenie gabinetu weterynaryjnego, jest bardzo sformalizowane, wymaga bowiem   tworzenia  i prowadzenia szeregu DODATKOWYCH  dokumentów, poza typowymi ( a jest ich niemała liczba) dla działalności gospodarczej.

Jednym z przykładów takiego formularza jest KARTA OBROTU DETALICZNEGO LEKIEM. Z niejasnych przyczyn, ustawodawca nakazał prowadzenia pracochłonnej ewidencji w kontekście rozliczania nie dawek leków – co wydawałoby się logiczne – a OPAKOWAŃ BEZPOŚREDNICH. Ze sobie tylko znanych powodów urząd nakazał rozliczanie tubek z maścią i rozpisanie jej użycia na poszczególnych pacjentów z numerem wpisu dokumentu leczenia. Co więcej, jest to dokument wewnętrzny, wiec nie służy do zbiorczym statystykom, ale jego brak, (obwarowany karami) jest swoistym „memento mori” dla lekarza. Tak wiec, lekarz przyjmujący dziennie np 20 pacjentów musi – tylko w tym przypadku – poświecić kwadrans na wpisanie danych do ewidencji przeszukując różne karty. Każdy bowiem lek musi oddzielna kartę, a zapis dokonuje się w oparciu o konkretną dostawę, a nie o sam produkt.  

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, posiada tę zaletę, że z raz wprowadzonych danych w trakcie wizyty, czy  podczas zakupu leku można generować dowolne zestawienia. Oczywiście, sam format raportu obrotu lekiem wymusza wprowadzanie dodatkowych informacji o opakowaniach bezpośrednich, czy rodzajach opakowań leczniczych i innych danych.  Tego się nie ominie. System podpowiedzi i wyboru (z samoczynnie otwieranych okien z bazami danych) jest niewątpliwym ułatwieniem.

Autouzupełnianie - karta obrotu detalicznego - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Autouzupełnianie - karta obrotu detalicznego - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

OPAKOWANIA BEZPOŚREDNIE, o które chodzi w karcie obrotu detalicznego lekiem to słoiki, tuby, fiolki, blistry etc – czyli opakowania stykające się bezpośrednio z produktem.

Generowana w programie KARTA OBROTU DETALICZNEGO znacznie ułatwia prowadzenie dokumentu:

 • Pobiera dane z już wprowadzonych informacji
 • Zmiana w opcji leczenia jest uwzględniona automatycznie w KARCIE OBROTU
 • Kartę (karty) można wygenerować w każdej chwili:
  • dla jednego leku ( także z możliwością ukrycia niektórych dostaw – gdy zależy nam na konkretnej stronie karty)
  • dla wielu leków
 • Karty można zapisać do pliku, lub wysłać jako załącznik mailem (musi być zainstalowany w komputerze program pocztowy)
 • Opcje generowania KARTY OBROTU - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Opcje generowania KARTY OBROTU - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  W sytuacjach nagłych – gdy dane wprowadzone przy zakupie są niekompletne – można zastosować opcje AUTOUZUPEŁNIENIA, gdzie program na podstawie istniejących informacji uzupełni pola formularza, tak, aby powstała możliwie kompletna dokumentacja

Idealnym rozwiązaniem, jest oczywiście, wprowadzanie wszystkich informacji o produkcie leczniczym. Ale w świecie realnym, często jest to niemożliwe, ze względu na zdarzenia losowe, czy po prostu brak wszystkich danych w momencie dokonywania wpisu.

W programie istnieją 2 możliwości UZUPEŁNIANIA (MODYFIKACJI) informacji wprowadzonych do komputera, związanych z dostawą.

 • Poprzez typowe okno w OPCJI LEKI (Popraw, dopisz dostawę)
 • Poprzez opcje MENU/NARZĘDZIA/LEKI – EDYCJA DOSTAW.
Modyfikacje zapisów dostaw GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Modyfikacje zapisów dostaw GABINET WETERYNARYJNY GOLD

W drugim przypadku, możemy „sięgnąć po zapisy dostaw dowolną liczbę dni wstecz” , oraz stosować metodę, znana z programu Excel szybkiego wprowadzania danych. Edytując zapis w kolumnie, wpisujemy wartość i przesuwamy kursor w górę lub w dół dla następnego wpisu. Wprowadzona wartość zapisuje się automatycznie przy ruchu kursora.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, z założenia był i pozostanie narzędziem, mającym na celu odciążenie lekarza od czynności, które  ograniczają podstawowy cel praktyki weterynaryjnej: leczenie zwierząt. 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.