BLOG: Wymagania sprzętowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wymagania sprzętowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wymagania sprzętowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Od 12-o letniego laptopa z Windows XP, do miesięcznego z Windows 8.1. I wszystko działa !

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, ze względu na ciągłość pracy i gromadzone dane, z założenia przeznaczony jest do długiego okresu stosowania, liczonego w latach. Już sam ten fakt, narzuca stosowanie pewnych rozwiązań programistycznych (trzeba przyznać niełatwych), które będą gwarantować uniwersalność i prawidłową pracę na rożnej klasy komputerach i co najmniej na dla 4 systemów operacyjnych Windows: XP, Vista, Windows 7 i Windows 8.

W praktyce oznacza to, że GABINET WETERYNARYJNY GOLD  powinien spełniać co najmniej dwa warunki:

  • Być kompatybilnym z każdym z tych systemów (nie zawieszać się i przetwarzać informacje na bieżąco)
  • Działać na sprzęcie o relatywnie słabych parametrach technicznych.
Test programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Test programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Do testowania programu używamy trzech rodzajów komputerów z 3 systemami operacyjnymi o rożnych parametrach technicznych i rożnym roku produkcji. Są to:

  • Laptop Acer z 2002 roku (12-0 letni !) z Windows XP, i 504 MB pamięci RAM  (najsłabszy) ekran 15 cali
  • Laptop DELL z 2009 roku (5-0 letni) z Windows 7 i 4 GB pamięci RAM, ekran 17 cali.
  • Laptop Samsung z 2014 roku z Windows 8.1 i 4 GB pamięci RAM, ekran 14 cali.
Każda wprowadzona modyfikacja w programie podlega testom w zakresie działania (szybkość), wizualnym (okna na ekranie), oraz dla sytuacji nietypowych, (przypadkowe zamkniecie bez zapisu, wpisanie litery zamiast cyfry itd.
od XP do Windows 8 - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

od XP do Windows 8 - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wnioski z testów

  1. Na wszystkich z wymienionych komputerów program działał prawidłowo, nie zawieszał się i można pracować w czasie rzeczywistym.
  2. Na wszystkich z wymienionych systemów WINDOWS program działał prawidłowo, nie zawieszał się i można pracować w czasie rzeczywistym.
  3. Przy dużej liczbie danych w opcjach RAPORTÓW (które i tak wykonuje się poza leczeniem) były widoczne różnice czasowe, ale niewielki.

Jeżeli Użytkownik ma możliwość wybrania sprzętu i systemu, to oczywiste jest, że powinien dążyć do najnowszych wersji systemu Windows, oraz szybkich elementów komputera: dysku twardego, pamięci RAM i procesora.  Wynika to z faktu, że optymalnym rozwiązaniem jest (jak przy przepływie wody przez rurkę) posiadanie wszystkich elementów o podobnym stopniu szybkości przekazywania danych. Przy wolno pracującym  twardym dysku, szybka pamięć i procesor nie na wiele się zdadzą.

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD

KLIKNIJ i pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Warto też posiadać co najmniej 4 GB pamięci. GABINET WETERYNARYJNY GOLD stosuje nowoczesny system obsługi plików „in Memory drive”  które przetwarzają informacje w pamięci RAM, zapisując dane końcowe. Zapis i odczytywanie danych dysku twardego należą do najwolniejszych operacji, dlatego program obrabiający dane w pamięci jest szybszy od klasycznych rozwiązań.

Jeżeli chodzi o opcje internetowe, są o tyle ważne, że aktualizacje odbywają się poprzez sieć – więc komputer powinien posiadać kartę sieciową, a lecznica WiFi lub modem sieci komórkowej.
Zawsze jednak warto wypróbować przed zakupem wersję demonstracyjną programu. „Doświadczenie jest bowiem wszystkim..” jak mówią mądrzy ludzie….
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.