BLOG: Zbiorcze wprowadzanie leków do magazynu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zbiorcze wprowadzanie zakupów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zbiorcze wprowadzanie zakupów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

W programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD, do zarządzania produktami leczniczymi służy opcja LEKI. Każdy znajdujący się tam produkt (opisany ogólnie: nazwa, VAT, postać etc) może posiadać dowolną liczbę dostaw (z opisami szczegółowymi: data zakupu, cena jednostkowa netto, ilości dawek, opakowania bezpośrednie itd). W przypadku dostawy pojedynczego leku, dopisanie go do magazynu najwygodniejsze jest własnie poprzez opcję LEKI/DOPISZ DOSTAWĘ.

Sytuacja zmienia się, gdy zakupiliśmy wiele różnych produktów. Oczywiście można jak wyżej, wchodzić w kartę magazynową każdego leku i dodawać informacje o dostawie.

Dodatkowy program dołączony do instalatora o nazwie: „Z_FAKTURY”

Dołączony do pakietu instalacyjnego program „Z_Faktury” upraszcza jednoczesne  wprowadzanie danych dla wielu produktów.

Metoda jest prosta: wybieramy z tabeli po kolei produkty i w formularzu podajemy informacje niezbędne dla wydawania leków z magazynu i wydruków raportów. Kolejno, jeden zapis po drugim. Gdy leki zostaną wpisane i opisane, za pomocą przycisku „DOPISZ DO MAGAZYNU” wysyłamy je do właściwej bazy danych zakupów. To wszystko.

Zbiorcze wprowadzanie zakupów GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Zbiorcze wprowadzanie zakupów GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Jeżeli nie wpisaliśmy wszystkich informacji – nie szkodzi. W wolnym czasie możemy je uzupełnić, bądź poprzez opcje LEKI, bądź przez MENU/NARZĘDZIA/ZBIORCZA EDYCJA DOSTAW.

 Dlaczego nie ma opcji do wczytywania faktur z pliku ?

Starsi Użytkownicy programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD, zapewne pamiętają, że kiedyś była specjalna procedura, pozwalająca wybrać plik z fakturą (otrzymywany z hurtowni) , wczytać dane o zakupach i umieścić je w magazynie leków.

Niestety musieliśmy zrezygnować z tej opcji – nie sprawdzała się.

Powody były prozaiczne. Wzrost liczby hurtowni, a co ważniejsze liczby rożnych programów używanych przy sprzedaży leków spowodował, że otrzymywane przez lekarzy pliki z danymi były praktycznie każdy w innym formacie. Sczytywanie danach z pliku to z punktu widzenia programu  czytanie znak po znaku, wiersz po wierszu z pliku tekstowego. Przy braku standardów zapisu faktur , przesunięcie cyfry, dodatkowa kropka w tekście czy spacja powodowała przekłamania.

Ikona programu "Z_Faktury "GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Ikona programu "Z_Faktury "GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Stąd pomysł na moduł „Z_FAKTURY” – pozwalający na wygodny i co najważniejsze bezpieczny zapis danych, które cały czas pozostają pod świadomą kontrolą lekarza.

W najnowszej wersji, „Z_FAKTURY” posiada wygodny moduł przeliczania danych na podstawie OPAKOWAŃ BEZPOŚREDNICH, przez co zarówno liczba jednostek (ilość dawek), które wydaje się w trakcie leczenia, jak i ich cena (istotna dla taryfikowania klienta) są przeliczane automatycznie.

Pomyłka ? Nic nie szkodzi.

Gdy z jakichś względów chcemy wycofać dostawę z magazynu, którą omyłkowo zapisaliśmy podczas wsadowego zapisu z faktury – nie stanowi to problemu – pod warunkiem, że nie sprzedawaliśmy leku z tej dostawy !

Przycisk „HISTORIA WPISANYCH DOSTAW, pozwala na wycofanie całej zapisanej dostawy – musimy ją tylko znaleźć w tabeli „Historii…” i wybrać przycisk „Wycofaj z magazynu”…

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.