BLOG: 12 lat temu powstał program GABINET WETERYNARYJNY (GOLD) !!

Gabinet Weterynaryjny 2.x – Warszawa rok 2002.

Gabinet Weterynaryjny rok 2002

Gabinet Weterynaryjny rok 2002

W 2002 roku prowadzenie gabinetu przez lekarza weterynarii wyglądało całkiem inaczej niż dzisiaj, czasem wręcz było śmiesznie ;). Poza istniejącymi w Warszawie klinikami prowadzonymi przez SGGW (2 lokalizacje ?)  i kilkoma (?) większymi  prywatnymi, jednoosobowe gabinety weterynaryjne mieściły się w najdziwniejszych miejscach: zsypach, piwnicach i prywatnych mieszkaniach. Tak było przynajmniej na warszawskim Ursynowie. Do arystokracji należeli lekarze, którym udawało się wynająć od spółdzielni pomieszczenie w pawilonie (najczęściej dzielonym z innym biznesem), lub pokój z oddzielnym wejściem w monstrualnym budynku siedziby owej spółdzielni.

Konsekwencją istnienia dużej liczby małych, źle wyposażonych gabinetów był wąski zakres prowadzonych przez prywatnych lekarzy usług: od obcinania pazurków do prostych czynności leczniczych. Z problemem większej wagi należało korzystać z usług większych placówek.

Gabinet Weterynaryjny rok 2005

Gabinet Weterynaryjny rok 2005

To, co opisaliśmy powyżej, określało koncepcje, pierwszego programu o nazwie GABINET WETERYNARYJNY. System obsługi klientów małych gabinetów weterynaryjnych sprowadzał się do TERMINARZA i papierowych dokumentów wypełnianych po wizycie pacjenta, lub karteczek, na podstawie których lekarz dokonywał wpisów wieczorem w domu. Duża liczba małych palcówek determinowała małą dzienną liczbę wizyt – a więc ręczne prowadzenie dokumentacji nie stanowiło problemu.

Konstrukcja programu GABINET WETERYNARYJNY napisanego w 2002 roku była bardzo prosta. Lekarz z którym konsultowaliśmy aplikację zażyczył sobie TERMINARZ i prostą tabelę  leków (bez rozliczania dostaw) oraz bazę do wpisywania Klientów/Pacjentów, oraz zabiegów z użytymi lekami.

Gabinet Weterynaryjny rok 2007

Gabinet Weterynaryjny rok 2007

Program GABINET WETERYNARYJNY  w wersji 2.x miał być podręcznym narzędziem dla robienia zapisów wizyt i historia leczenia (bez wydruków) na bieżąco podczas kolejnego badania.  I takim był. Kosztował wtedy ok 50 zł (!) – kwota stanowiła równowartość kartonu polskich papierosów……

Gabinet Weterynaryjny Gold (5.20) – rok 2014

Wyprodukowanie przez Dom Handlowy Komputery, prostej, bazodanowej aplikacji, okazała się „strzałem w dziesiątkę”, a program stał się na tyle popularny, że musieliśmy skorzystać z usług profesjonalnej hurtowni (czego żałujemy do dzisiaj) dla dystrybucji naszego programu.

Gabinet Weterynaryjny rok 2011

Gabinet Weterynaryjny rok 2011

Od 2002 roku następowała rozbudowa programu o nowe funkcje, głownie w oparciu o wskazówki przekazywane nam przez lekarzy.

W 2010 roku pojawiła się wersja GABINET WETERYNARYJNY GOLD, ze stabilną konstrukcją relacyjnych baz danych.

Najnowsza wersja GABINET WETERYNARYJNY GOLD 5.20 z jest z września 2014 roku.

Istniejący w naszej firmie system aktualizacji, pozwala Użytkownikom starszych wersji ( a więc tych sprzed wersji „gold”) migrację do najnowszej odsłony programu. Ze zdziwieniem, ale i z pewnym poczuciem dumy możemy stwierdzić, że nasze programy sprzed lat mają się dobrze i słuzą lekarzom do dzisiaj jako podręczne bazy danych. Niektóre działają prawie 10 lat !.

 

Gabinet Weterynaryjny GOLD rok 2014

Gabinet Weterynaryjny GOLD rok 2014

Parafrazują cytat z filmu „Miś” możemy powiedzieć:   „…. i to nie jest nasze ostatnie słowo… ” 😉

Wszystkim Użytkownikom naszego programu, z okazji „okrąglej 12 rocznicy…(film „Miś”)” przesyłamy najlepsze życzenia i podziękowania, że zaufali naszej firmie.

STO LAT !!!

Dom Handlowy Komputery

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.