BLOG: Współpraca z CZYTNIKAMI – Gabinet Weterynaryjny GOLD

Wczytanie w formularz kodu czytnika GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wczytanie w formularz kodu czytnika GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać popularne, właściwe czytniki kodów: chipów, czy kodów kreskowych do współpracy z programem GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

Istniejące na rynku rozwiązania czytników, bazują na komunikacji z komputerem za pomocą popularnych złączy USB. Działanie tego typu urządzeń polega na samoistnym, lub z pomocą przycisku tzw. „send USB” przesłaniu odczytanego kodu do pola formularza – tego gdzie aktualnie znajduje się migający kursor. Czyli mając otwarty formularz np. opisu zwierzaka, ustawiamy kursor na polu dla wpisania identyfikatora i tam powinien pojawić się odczytany ciąg symboli.

Dlatego wybierając model czytnika, należy zapytać sprzedawce, o sposób komunikacji z komputerem. Można bowiem spotkać w sprzedaży czytniki TYLKO wyświetlające kody (wtedy ciąg symboli trzeba wprowadzić ręcznie), lub komunikujące się poprzez stare typy połączeń np. RS 232.

Czytnik USB i program GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Czytnik USB i program GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zaletą transmisji USB jest brak konieczności instalowania sterowników. Po prostu łączymy i działa !.

Opcja SZUKAJ – klik i wiesz wszystko !

Jak pisaliśmy wcześniej program posiada wiele sposobów na dotarcie do historii leczenia i w ogóle do informacji związanych z wybranym pacjentem, leczeniem i lekami. Konstrukcja ekranów została pomyślana tak, aby już w trakcie leczenia, użytkownik miał na ekranie informacje pozwalające na podejmowanie prawidłowych decyzji. Przykładem jest opisywany poprzednio panel leczenia.

 

Na przykładzie opcji SZUKAJ można zobaczyć jak wiele danych zostaje odszukanych, przy banalnym wpisaniu pacjenta, klienta, czy wczytanego numeru chipa.

Jak widać na przykładowym rysunku – wczytanie numeru ewidencyjnego czytnikiem znalezionego psa, czy wpisania tatuażu pozwala, po kliknięciu w przycisk  SZUKAJ, szybko odnaleźć (lub nie) informację o ewentualnym jego pobycie w placówce w całym zakresie danych – często wprowadzanych przez wiele lat.

Opcja SZUKAJ - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opcja SZUKAJ - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

A przecież jest to jedna z kilku możliwości dotarcia  do danych. Króluje oczywiście opcja RAPORTY, gdzie informacje łączone są w praktycznie dowolny sposób, wykorzystywane są relacje między bazami danych i tworzone zbiorcze zestawienia.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.