BLOG: Udogodnienia – zwierzęta gospodarskie. GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

Szukanie Klienta, Pacjenta GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Szukanie Klienta, Pacjenta GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Chociaż KSIĘGĘ LECZENIA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH prowadzi tylko część lecznic weterynaryjnych, co wynika najczęściej z lokalizacji palcówki weterynaryjnej i koncepcji jej prowadzenia, program GABINET WETERYNARYJNY GOLD pozwala na niekłopotliwe wprowadzanie informacji dla tej grupy pacjentów. Podobnie jak w innych opcjach programu nie ma ograniczeń dla Użytkownika  w dostępie do danych. W każdej chwili lekarz może wygenerować kartę takiej księgi, dokonać w niej zmian, czy po prostu anulować.

Wprowadzanie danych związanych ze zwierzętami gospodarskimi odbywa się w sposób typowy poprzez moduł LECZENIE (F3). Wybierając Klienta oraz Pacjenta możemy skorzystać z pola dla wyszukiwania, lub pozycjonując zapis przez wpisanie pierwszej litery nazwy ( po kliknięciu w kolumnę tabeli gdzie wyświetlane są nazwy). Po wybraniu Pacjenta wchodzimy w PANEL LECZENIA gdzie uruchamiamy przycisk ZWIERZĘTA GOSPODARSKIE.

Kopiowanie i wklejanie zapisu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Kopiowanie i wklejanie zapisu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

KSIĘGĘ LECZENIA ZWIERZĄT GOSPODARSKICH.

Po pierwsze ZNAJDŹ !

W przypadku WPROWADZANIA DANYCH  o zwierzętach gospodarskich może powstać problem już w momencie wyboru pacjenta. Jeżeli pacjent może być zadeklarowany jako STADO wtedy sprawa jest prosta, w karcie leczenia przewidziana jest informacja o liczbie sztuk i generalnie na wszystko przeznacza się jedną kartę.

Często  jednak poszczególne sztuki są kolczykowane, więc każda jest indywidualnym pacjentem. W sytuacji zapisanych w bazie wielu sztuk, już samo znalezienie pacjenta  jest trudne – na szczęście program oferuje opcję wyszukania potrzebnego zapisu.

Po drugie dokonaj wpisu.

Kopiowanie i wklejanie zapisu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Kopiowanie i wklejanie zapisu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Dokonanie zapisu potrzebnych informacji jest proste  i odbywa się w standardowym oknie, jak przy leczeniu zwierząt małych lub szczepieniu. Pola w formularzu są opisane więc dodanie zapisu nie stanowi problemu. Podobnie jak edycja danych, czy ich modyfikacja, oraz sam wydruk karty.

Po trzecie skopiuj i wklej innemu Pacjentowi.

Od wersji 5.21 dostępne jest proste narzędzie pozwalające na SKOPIOWANIE dowolnego zapisu i WKLEJENIE go do karty innego pacjenta. Skopiować można dowolny wpis (podświetlony kursorem) i zaznaczając checkbox przed zamknięciem okna.

KOPIOWANY i WKLEJANY JEST KOMPLET. Badanie, użyte leki, oraz wykonane zabiegi. Numer kolejny zostaje także nadany. Oczywiście po WKLEJENIU warto poprzez opcję popraw sprawdzić nowe dane, dla pewności, lub zmian.

PROGRAM SPRAWDZA STAN MAGAZYNU LEKÓW I NIE WKLEI PRODUKTU, KTÓREGO W DANEJ DOSTAWIE JEST ZBYT MAŁO !

Taki lek zostaje zapisany w nowym wpisie, ale z ILOŚCIĄ = ZERO. W takim przypadku należy po prostu dokonać edycji i wprowadzić ten sam lek z innej dostawy.

Po WKLEJENIU, pamięć podręczna zostaje oczyszczona. Ponownie więc możemy wybrać SKOPIOWANIE ZAPISU i wkleić nowemu pacjentowi.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.