Opcje, których być może nigdy nie użyjesz…, ale są.
Jak pisaliśmy wcześniej, niezawodność programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD, to zasługa nie tylko starannego wykonania aplikacji przez programistów, ale przede wszystkim unikalnego zaprojektowania baz danych.
Twórcy GABINETU WETERYNARYJNEGO GOLD, są świadomi faktu, że program jest narzędziem, wspomagającym prace lekarza i jako taki, z założenia, nie może sam sobą sprawiać kłopotów – skoro ma ułatwiać… 😉
A kłopot pojawia się wtedy, gdy wprowadzane przez wiele lat informację ulegają uszkodzeniu, lub gdy z innych względów (np. zmiana przepisów, czy stawek VAT czyni program nieprzydatnym, lub przydatnym w ograniczonym zakresie.
MENU ->Program: Administracja danymi ->Sprawdzanie danych
Istnieje kilka sytuacji, gdy na wydrukach mogą pojawić się przekłamania, np. gdy Użytkownik zachowa się nietypowo kasując Klienta, czy Pacjenta nie od końca ( czyli najpierw użyte w leczeniu leki, zabiegi, badanie ) , tylko mimo ostrzeżeń systemu usuwa go z bazy danych,lub gdy zmienia się stawka VAT, czy parametry dostaw.
Szczególnie ważny jest przycisk nr 2 – ale powinien być stosowany w szczególnych okolicznościach.
Co robi takiego ten przycisk nr 2 ? 😉
Zaprojektowany układ baz danych i ich wzajemnych relacji zawiera REDUNDANCJE, a więc pewną nadmiarowość informacji. Dzięki temu – możliwe jest odtworzenie niektórych plików złożonych, które uległy uszkodzeniu – z tych siniejących – oczywiście gdy rozmiar szkód jest ograniczony. Dzięki temu, w sytuacji, gdy pliki najbardziej narażone na fizyczne uszkodzenia (np. często otwierane i zamykane na twardym dysku) zawierają przekłamania – można je skasować i utworzyć na nowo. Wymaga to czasu przy dużej liczbie danych (np z kilku lat) – ale daje się je odtworzyć w całości !.
Opisany moduł jest opcją, która w nietypowych sytuacjach pozwala Użytkownikowi na zbiorczą zmianę informacji. Dobór funkcji jest nieprzypadkowy. W ciągu 12 lat taka potrzeba była zgłaszana przez lekarzy weterynarii używających naszego programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD.
Jak szybko wprowadzać dane w trakcie leczenia ……. zobacz !
[tube]http://www.youtube.com/watch?v=ZFOu56PkyFc[/tube]