BLOG: Automatyczne fakturowanie w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczne fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczne fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Coraz więcej firm i instytucji korzysta z usług przychodni weterynaryjnych.  Są to podmioty zajmujące się zwierzętami z różnych powodów. Stowarzyszenia, fundacje, schroniska, firmy hodowlane i przetwórcze, miasta i gminy realizujące projekty własne i unijne, nadzorujące szczepienia czy wyłapywanie bezpańskich zwierząt,  monitorujące ogniska epidemii, koła myśliwskie etc.  W wielu przypadkach wymagana jest okazjonalna interwencja lekarza weterynarii np. gdy dzik, czy łoś  zabłąka się w mieście, lub trzeba poddać bezpańskiego psa obserwacji związanej z pokąsaniem.

We wszystkich tych przypadkach, formą rozliczenia jest dokument sprzedaży: FAKTURA.

Automatyczne fakturowanie wizyty lub zakupu w sklepie JEDNYM przyciskiem

Procedura fakturowania w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD jest niezawodna i prosta.

W opcji leczenia, na koniec wizyty bez problemu można wygenerować FAKTURĘ VAT jednym przyciskiem. Wszystkie składniki wizyty: dane klienta, sprzedawcy, użyte leki, oraz zabiegi zostaną pobrane z baz danych i umieszczone w formularzu. Co ważne, PRZED WYDRUKIEM można fakturę zmodyfikować, skasować wybrane pozycje, lub dopisać nowe.

Zbiorcze fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zbiorcze fakturowanie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczne generowanie ma być ułatwieniem, a nie pouczaniem lekarza co ma na fakturze umieścić. To wygodna forma pozwalająca np. dokonać korekty danych kontrahenta, czy nazwy w opisach.

Automatyczne fakturowanie WIELU wizyt klienta w wybranym zakresie czasu

W wielu przypadkach przychodnia weterynaryjna rozlicza klientów jedna fakturą np. za miesiąc. Dzieje się tak w przypadku umów pomiędzy firma (instytucją), a gabinetem  w przypadku prowadzonych szczepień, badań , czy obserwacji zwierząt. Wygodniej jest wtedy i dla sprzedawcy i dla klienta, gdy wszystkie wykonane prace znajdują się w jednym dokumencie sprzedaży.

 

W opcji RAPORTY znajduje sie opcja pozwalająca (po wybraniu zakresu dat) i określeniu klienta na wystawienie faktury zbiorczej.

Także wystawienie tzw. pustej faktury – tzn. całkowicie wypełnianej przez Użytkownika – dla taryfikacji przykładowo jakiejś nietypowej usługi – jest możliwe własnie z tej opcji. To duża wygoda – mamy bowiem 2 programy w jednym: dla obsługi przychodni i aplikację do fakturowania !

Moduł zarządzania fakturami GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Moduł zarządzania fakturami GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Moduł zarządzania WYSTAWIONYMI fakturami.

Wystawione przez Użytkownika faktury są zapisywane w osobnym pliku. Dostęp do nich prowadzi poprzez opcję RAPORTY.

Można wydrukować ich duplikat, czy kopię, oraz zestawienie  – wszystko w zadeklarowanym okresie czasu.

Wystawiając faktury należny pamiętać o kilku zasadach stworzonych w celu ułatwienia pracy w przychodni:

  • Dane na fakturze są proponowane w oparciu informacje już wprowadzone. Można je korygować, kasować i dopisywać. 
  • Dane na fakturze nie są powiązane z magazynem – ich kasowanie czy korekta nie zmienia stanów dostaw etc.
  • Numeracja faktur nie jest sprawdzana – ich numerowanie ( pokazywany jest numer ostatniej faktury ) zależy od Użytkownika.
  • Skasowanie faktury, w niczym nie zmienia statusu danych związanych ze stanami leków, kwotami w opcji leczenia, czy zapisanymi w opcji kasa.
  • Skasowanie faktury, w niczym nie zmienia statusu danych związanych z księga kliniczną, ewidencja zw. gospodarskich, obrotem lekiem itd.

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.