BLOG: Rozmowa z twórcą programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD – mgr inż Aleksandrem Oberhard (część 3)

…o aktualizacjach programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opcja automatycznej aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opcja automatycznej aktualizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD

DM: Najnowsza, przygotowana wersja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD ma oznaczenie 5.22. To dziewiata aktualizacja w ciągu ostatniego roku. Skąd tyle zmian ?

AO: 99% zmian wykonujemy kierując się sugestiami użytkowników – lekarzy weterynarii. Dzięki temu program GABINET WETERYNARYJNY GOLD nie jest wyobrażeniem programisty o prowadzeniu przychodni – a wygodnym narzędziem dla lekarza, podobnie jak mikroskop, czytnik kodów, USG, czy inne przyrządy. GABINET WETERYNARYJNY GOLD w swojej funkcjonalności został tak naprawdę wymyślony przez lekarzy.

Niektóre funkcje są nietypowe, nastawione na „walkę z papierami”, które są prawdziwą zmorą w przychodniach. Przykładem może być generator kart obrotu lekiem, który na podstawie niepełnych danych kreatywnie tworzy dokument, oczywiście gdy uzytkownik wybierze taką opcję.

DM: To tak można ?

AO: Karta obrotu lekiem oparta jest na biurokratycznym przesłaniu rozliczania opakowań BEZPOŚREDNICH. To opakowania stykajace się z lekiem (nie należy mylić z opakowaniem ZBIORCZYM). W praktyce oznacza to że jeśli mamy słoik z tabletkami luzem (np 100 sztuk) to opakowaniem jest ten słoik (liczba opakowań=1), ale gdy te tabletki są w słoiku zapakowane kazda w folie, to opakowań bezpośrednich mamy 100. Podobnie z pudełkiem z tabletkami gdzie nie rozliczamy pudełka, a blistry. Ten system rozliczania nie ma nawet sensu statystycznego – gdyż dane z przychodni nie są nigdzie wysyłane, ale ustawodawca ustalił kary dla niesfornych lekarzy za brak tego dokumentu, więc musi być prowadzony. Ręczne wypełnianie tego dokumentu zajmuje co najmniej godzinę dziennie i wymaga przygotowania co najmniej kilkuset kart – gdyż każde wydanie musi być przypisane konkretnej dostawie na konkretnej karcie…. Dla mnie jest niezrozumiałe obarczanie liczeniem opakowań bezpośrednich lekarzy, ludzi odpowiedzialnych i wykształconych, którzy powinni się skupić na leczeniu i stosowaniu leków, a nie na obliczeniach arytmetycznych.

Bez programu komputerowego prowadzenie ewidencji obrotu lekami jest praktycznie niemożliwe. Na dzień dzisiejszy  GABINET WETERYNARYJNY GOLD jest najwygodniejszym narzędziem do tworzenia tego typu wydruków.

 

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD

DM: Powstaje pytanie: co nowego przyniosą następne wersje programu ?

AO: Idea programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD opiera się na budowie warstwowej, coś jak budowa cebuli ;).

  • Pierwsza warstwa dotyczy podstawowych funkcji typu: „przychodzi baba do lekarza … z kotem”. Za pomocą JEDNEGO przycisku (LECZENIE) wybiera się odpowiednie informacje z automatycznie otwieranych okien, czyli można szybko, intuicyjnie zapisac wizytę wprowadzając niezbędne dane o leczeniu i – co ważne – wystarczajace dla wygenerowania podstawowych dokumentów takich jak ksiega kliniczna, ewidencja dla zwierząt gospodarskich, szczepienia, obrót lekiem, remenent, oraz rózne formularze, łacznie z fakturą VAT. Do tej warstwy należą też przyciski LEKI i RAPORTY. Warstwa pierwsza jest wystarczająca, aby prowadzić gabinet w zakresie podstawowej dokumentacji i leczenia.

  • Druga warstwa, to funkcje pozwalające na zarządzanie bazami danych, sprawdzanie poprawności wydawanych leków, oraz ułatwiające prace . Czyli, przeznaczone dla bardziej wnikliwych użytkowników programu. Przydatne są procedury wsadowego wpisywania dostaw, oraz wsparcie dla nietypowych działań (np. skasowanie klienta, czy pacjent, zmiany stawek VAT itd. Nie do przecenienia jest opcja o nazwie TWOJA BAZA WIEDZY – stanowiąca swoisty przewodnik w zakresie leczenia. To kompendium wiedzy przechodni, gdyż stworzone zostało w oparciu o dane na temet leczenia wprowadzane do programu.

  • Trzecia warstwa, przeznaczona jest dla zarządzania firmą – jaką jest przychodnia weterynaryjna – w kontekście organizacyjnym, oraz finansowym. Tworzone przez program analizy mogą być podstawą dla strategicznych decyzji związanych z rodzajem świadczonych usług, kupowaniem produktów, czy porównywaniem efektów w perspektywie czasu. Większość tych funkcji znajdziemy w opcji RAPORTY.

Tak więc, odpowiadając na Pani pytanie, aktualizacje będą szły w kierunku jeszcze prostszej obsługi klienta (pacjenta) dla warstwy pierwszej, tworzenia większego bezpieczeństwa danych dla sytuacji nietypowych w warstwie drugiej, oraz w stronę pełniejszych analiz w zakresie wyników finansowych firmy dla warstwy numer trzy.

W chwili obecnej, wprowadzenie danych o wizycie pacjenta zajmuje ok. 1 – 2 minuty, więc nie jest to zły czas, biorąc pod uwagę fakt, że równolegle tworzone są wszystkie związane z tym dokumenty. Ostatnio wprowadzone zmiany związane z możliwością kopiowania i wklejania zapisu leczenia (np. przy jego kontynuacji), czy wystawianie faktury zbiorczej za okres – skróciły czas pracy z programem – a przecież o to w tym wszystkim chodzi, aby lekarz miał czas dla pacjenta i nie tracił go na prace formalne !.

Pierwsze uruchomienie - haslo "szef"- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pierwsze uruchomienie - haslo "szef"- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

DM: Aktualizacje są bezpłatne, ale dobrowolne. Co to znaczy ?

AO: Każdy użytkownik programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD, może z poziomu programu wysłać do nas maila z danymi firmy i nip, a po sprawdzeniu w naszej bazie danych rejestracji odsyłamy maila z linkiem do pobrania najnowszej wersji. Usługa jest darmowa i wymaga tylko połączenia z internetem. Także z poziomu programu można dowiedzieć się o najnowszych uaktualnieniach. Nie jest wymagane instalowanie kolejnych aktualizacji. Użytkownik wersji np. 5.17 może od razu wybrać aktualizację 5.22 – będą tam wszystkie zmiany wprowadzone wcześniej.

DM: Ma Pan psa?

AO: Miałem. Najwspanialszego na świecie nowofundlandczyka BENA. Przez sentyment dołączyliśmy do programu jego fotkę, jako jedną z propozycji tapety w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.