BLOG: Załączniki w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Załączniki w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Załączniki w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wyniki badań laboratoryjnych, usg, rtg etc. – a program GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

W procesie leczenia, oprócz danych, które lekarz wprowadza do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD, pojawia się wiele informacji związanych z pacjentem. Są to wyniki badań, jakie lecznica zleca innym podmiotom ( badanie krwi, moczu, usg, rentgen etc). lub, które sama wykonuje wykorzystując własny sprzęt.

Owe wyniki badań, najczęściej są w formie:

 • załączników graficznych (obrazki) mających rozszerzenie: .JPG, BMP, GIF, PNG …… otwieranych automatycznie w zainstalowanych na komputerze aplikacjach graficznych.
 • załączników tekstowych mających rozszerzenie: .TXT, DOC, PDF, XLS, CSV, HTML … otwieranych automatycznie w aplikacjach NOTATNIK, WORD, EXCEL, ADOBE READER ….
 • załączników o innych rozszerzeniach – czytanych przez WYSPECJALIZOWANE PROGRAMY , skojarzone z nimi i zdefiniowane w Panelu Sterowania systemu Windows.
Automatyczny podgląd załączników

Automatyczny podgląd załączników

W wersjach programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD można było otrzymany tekst (np. badania) skopiować i wkleić w opis badania wybranego pacjenta, w sumie dwoma kliknięciami myszy… Niosło to pewne ograniczenia – nie można było szybko obejrzeć np. zdjęć, które były zapisane w innym katalogu w komputerze.

 

GABINET WETERYNARYJNY GOLD – wersja 5.24

W najnowszej, przygotowywanej wersji programu istnieje dodano następujące funkcje związane z załącznikami:

 • W opcji LECZENIE/KARTA PACJENTA – stanieje możliwość dołączenia dowolnego załącznika (grafika, tekst, dźwięk) wraz z informacją do jego badań.
 • Informacje o załączniku można modyfikować i kasować.
 • Każdy pacjent może mieć dowolną liczbę załączników.
 • WAŻNE: Dołączany  jest adres pliku – a nie plik. To po adresie (lokalizacji na twardym dysku) program odnajduje plik i pozwala na jego podgląd.
 • Każdy zapis dotyczący załącznika posiada wskaźnik informujący, czy pod tym adresem istnieje dany plik.
 • Treść załącznika można obejrzeć z pomocą DOMYŚLNEGO PROGRAMU. Z pomocą takiego programu można go skopiować, wydrukować, czy wysłać.

Mała zmiana – a duże ułatwienie.

Dodawanie załączników GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Dodawanie załączników GABINET WETERYNARYJNY GOLD

W każdej lecznicy – informacje związane z pacjentem, a otrzymywane są w postaci plików (np. jako załącznik maila który zapisujemy w komputerze), lub zapisywane na twardym dysku bezpośrednio z urządzenia (usg) w postaci obrazka (w jakimś wybranym katalogu). Chcąc dołączyć do pacjenta taki załącznik wystarczy wybrać jego lokalizację i opisać dla własnej wygody czego dotyczy.

W efekcie, w dość prosty sposób, komputer w  lecznicy staje się centrum informacji – dane programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD – zostają powiązane z informacjami otrzymanymi z zewnątrz, lub z innych urządzeń, poprzez lokalizację i łatwe do podglądu z poziomu programu !. Teraz, aby obejrzeć np. zdjęcie czy opis wystarczy podświetlić zapis w tabeli załączników i wybrać przycisk „Uruchom i pokaż w domyślnym programie”.

W opcji RAPORTY można obejrzeć WSZYSTKIE DOŁĄCZANE załączniki, lub tylko wybrane.

O czym warto pamiętać dołączając załączniki:

 • Same załączniki NIE SĄ archiwizowane przez program GABINET WETERYNARYJNY GOLD. Archiwizowane są ich adresy, co oznacza, że w przypadku skasowania plików (np. awaria dysku twardego) będą niedostępne.
 • Załączniki (wyniki badań) mogą być przechowywane w dowolnej lokalizacji (pendrive, chmura, sieć), ale aby był do nich dostęp musi być z nimi  połączenie (pendrive musi by włożony w gniazdo USB itd.).
 • Załączniki nie są widoczne w księdze klinicznej. Ich treść – jeśli mają być widoczne – powinna być skopiowana do pola: „wyniki laboratoryjne” w opcji badanie.

Krótko:  Nowa opcja powstała aby ułatwić prace lekarza, nie tylko w kontekście dodatkowej, łatwo dostępnej informacji, ale jako swego rodzaju „zaczyn” stworzenia z pomocą komputera systemu, wiążącego informacje:  z innych urządzeń współpracujących, przysyłanych pocztą elektroniczną, czy skanowanych dokumentów. Oczywiście (ta opcja), jak cały program, JEST NARZĘDZIEM i tylko narzędziem i od Użytkownika zależy w jakim zakresie będzie wykorzystana.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.