BLOG: Wczytywanie elektronicznych faktur w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

1. Elektroniczna faktura – co to jest ?

Jest to dokument zapisany w formie pliku komputerowego – dowolnego typu: jako obrazek  (np. JPG), tekst ( TXT, PDF, DOC) czy jako dokument HTL lub XML.

Zalety faktury elektronicznej są bezsprzeczne:  można ją przesłać pocztą elektroniczną, co znacznie upraszcza handel. Przesyłka praktycznie jest darmowa, odbiorca sam ją może wydrukować, łatwo jest także archiwizować pliki na twardym dysku. Bez problemu można je później przeglądać z pomocą typowych narzędzi Windows: przeglądarki internetowej, czytnika obrazków, czy edytorów tekstu….

Dowolna liczba formatów stanowi jednak także wadę. Bardzo trudno wczytać taki plik do programów magazynowych. Powodem jest brak standardów,  przy tak dużej liczbie form zapisanych dokumentów sprzedaży. Rozwiązaniem jest system XML – XML ( Extensible Markup Language, w wolnym tłumaczeniu Rozszerzalny Język Znaczników) – uniwersalny język znaczników przeznaczony do reprezentowania różnych danych w strukturalizowany sposób.

Krótko: XML – to sposób aby dowolne dane – a w naszym przypadku dane zakupowe z faktury przenieść z programu który utworzył dokument ( używanego przez hurtownie i apteki ) do GABINETU WETERYNARYJNEGO GOLD.

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Obecnie w Polsce istnieje co najmniej kilkanaście programów (!) używanych przez apteki i hurtownie leków – a każdy z nich generuje fakturę we własnej formie: od plików tekstowych czytanych przez Notatnik po omawiany format XML.

Najbardziej znany producent oprogramowania w tej dziedzinie – firma KAMSOFT®  – wprowadziła pewien rodzaj standardu – dlatego nasz program pozwala na konwersję i wczytanie do magazynu aptecznego programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD faktur elektronicznych (plików komputerowych) typu   Fv000438.xml .

Pobierz DEMO programu do wczytywania faktur i zobacz jak to działa !.  Zapytaj swojego dostawcę: aptekę, hurtownię – jakiego używają programu w  swojej firmie i w jakim formacie wysyłają elektroniczne dokumenty sprzedaży.    KLIKNIJ ABY POBRAĆ DEMO Z PRZYKŁADOWYMI  FAKTURAMI. Sprawdź czy w swoich elektronicznych fakturach masz pliki z rozszerzeniem .XML i spróbuj wczytać je wykorzystując nasz program !

KAMFAK  – jak wczytać fakturę elektroniczną .XML

Po uruchomieniu programu należy:

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Wczytywanie elektronicznej faktury do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

 1. Wybrać dokument np.  Fv000438.xml
 2. Wczytać dokument.
 3. Na jeden z 3 sposobów zsynchronizować produkt z dostawy z produktem w magazynie, lub dopisać LEK do magazynu  w oparciu o dostawę.
  1. program sprawdza czy leki z dostawy występują w magazynie
  2. program pozwala na edycję i korektę wczytanych danych, oraz na ręczne wybranie leku.
  3. program sam przelicza opakowania na jednostkową cenę i dawki w jakie wydawane są w trakcie leczenia.
 4. Przesłać dane z faktury do magazynu w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD.
 5. …. to wszystko !
 6. (Program jest w fazie testów….)

INFO: Jeżeli posiadacie Państwo faktury elektroniczne – w formacie typu: Fv000438.xml – zaskarbicie sobie naszą wdzięczność przesyłając je mailem na adres karma501@interia.pl – pozwoli to nam na usunięcie ewentualnych błędów – i przysłuży się całej społeczności Uzytkowników programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD.  Dziękujemy !

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.