BLOG: Łatwa instalacja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD i programy antywirusowe.

Bezpieczne pobieranie instalatora – z bezpiecznej lokalizacji.

Programy antywirusowe i sam system Windows blokuje i utrudnia instalacje programów wyprodukowanych przez niezależnych producentów. Oczywiście za pieniądze można uzyskać homologacje „wielkich korporacji” i problem sam znika w cudowny sposób ;).

Bezpieczna strona DOM HANDLOWY KOMPUTERY

Bezpieczna strona DOM HANDLOWY KOMPUTERY

Plik instalacyjny programu GABINET WETRERYNARYJNY GOLD pobierany jest ze strony Domu Handlowego Komputery pod adresami:

To bezpieczna strona, umieszczona na markowym serwerze europejskim, spełniającym wszystkie normy bezpieczeństwa. Sam program – przed przesłaniem na serwer – skanowany jest on line przez markowe (dwa) programy antywirusowe. Nie ma więc najmniejszych szans, aby pobrany program w jakikolwiek sposób mógł zaszkodzić komputerowi Użytkownika….

Programy antywirusowe w komputerze Użytkownika.

Na rynku można spotkać wiele programów antywirusowych. Płatnych i darmowych.Ocena ich działania jest zróżnicowana, co jest oczywiste. Jak wszędzie, tak i pośród zabezpieczeń,spotyka się produkty słabe i dobre.

Różnorodność zagrożeń komputera osobistego – podłączonego do Internetu – jest ogromna. Przysłowiowe „klasyczne wirusy”, to tylko część problemu. Kody mające ułatwiać opanowanie komputera, wykradzenia haseł, danych, czy przekierowywania informacji są montowane w dowolne pliki, łącznie z obrazkami. Wyświetlenie zdjęcia z załącznika maila, może łatwo „zakazić” komputer i przykładowo zniszczyć twardy dysk, czy zaszyfrować jego zawartość, praktycznie odcinając Użytkownika od informacji, programów i dokumentów…

Wielopłaszczyznowe działanie programów antywirusowych.

 

Windows 8.x utrudnia instalacje programów niezależnych producentów

Windows 8.x utrudnia instalacje programów niezależnych producentów

Opisana wyżej sytuacja, determinuje działanie programów chroniących komputer. Obecne programy antywirusowe stosują 4 metody prewencyjne:

  1. Zbierają informacje  i wysyłają na serwery do centrali o pobieranych programach przez Użytkowników. A to oznacza, że zainstalowany na Twoim komputerze „antywirus” sprawdza co pobierasz i wysyła info co czyni taki program szpiegującym.
  2. W oparciu o liczbę pobranych instalacji – blokują, lub nie uruchomienie pobranego programu.
  3. Skanują w czasie rzeczywistym uruchomiane w pamięci komputera aplikacje
  4. Skanują okresowo pliki znajdujące się na twardym dysku.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD i programy antywirusowe.

Program branżowy – GABINET WETERYNARYJNY GOLD, ze względu na swoja specjalizację, nie jest masowo pobieraną aplikacją jak „flash”, Adobe Reader, czy gry. Ponieważ jest „czysty” i jego skanowanie przez antywirusy nic nie wykazuje – jest blokowany dla podjęcia decyzji przez Użytkownika czy ma być zainstalowany. Niefortunnie, okna powiadomień przez programy chroniące są tak skonstruowane, żeby zniechęcić do instalacji. To wynika też z faktu, że wielkie korporacje produkujące oprogramowanie płacą za „homologacje” i ich aplikacje nie są nigdy zatrzymywane ;).

Oto przykład „screenu” dla 2 programów: Norton Internet Seciurity i SmartScreen systemu Windows 8.x

Instalacja GABINET WETERYNARYJNY GOLD i antywirusy

Instalacja GABINET WETERYNARYJNY GOLD i antywirusy

Pokazane ekrany mogą pojawić się po pobraniu i otwarciu instalatora. W obu przypadkach opcja pozwalająca na instalację, jest nieporównywalnie mniej widoczna, niż ta o nieuruchamianiu. W przypadku Windows 8.x – przycisk pozwalający na instalacje ma mylący tekst: „Więcej informacji”.

I to w zasadzie wszystko co trzeba wiedzieć o blokowaniu instalacji programów należących do niezależnych producentów, nie płacących korporacjom haraczu.

Dalsza część instalacji odbywa się prosto i została opisana tutaj

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.