BLOG: Magazyn leków w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Magazyn leków w gabinecie weterynaryjnym – dlaczego jest taki ważny ?.

Ze względu na swoją specyfikę, działalność lecznicy weterynaryjnej, znajduje się w obszarze zainteresowań szeregu instytucji. Z tego względu, prowadzenie magazynu leków przez lekarza zdeterminowane jest przez szereg przepisów (nie zawsze merytorycznie spójnych) w zakresach:

 • fiskalnym – a więc sprawdzanych przez US – tutaj magazyn jest powiązany z zyskiem, więc podatkami
 • farmaceutycznym – tzw. nadzór farmaceutyczny kontroluje sposób obrotu lekami.
 • weterynaryjnym – gdzie inspektorzy sprawdzają  dokumentacje leczenia i użyte leki.
WAŻNE:  warunkiem koniecznym jest rozliczanie produktów w KONTEKŚCIE DOSTAW, a nie leku w ogóle, co dodatkowo utrudnia, czy wręcz uniemożliwia sensowną pracę BEZ PROGRAMU KOMPUTEROWEGO (!).
 
Dodajmy, co z punktu lekarza jest bardzo ważne: lecznica to firma mająca przynosić dochód i oprócz materialnych atrybutów posiada tez niematerialne jak np. kapitał organizacyjny, sprawdzonych dostawców, pracowników i oczywiście program komputerowy GABINET WETERYNARYJNY GOLD 😉 – pozwalający szybko, łatwo i bezpiecznie na kontrolowanie i raportowanie obrotu lekami w każdym z ww. obszarów. GABINET WETERYNARYJNY GOLD stanowi, więc swoisty system bezpieczeństwa dla lekarza – chroniąc jego pieniądze zabierane w przypadku nałożonych kar przez instytucje kontrolujące, jak i poprzez wgląd (jako właściciela firmy) obrót lekami. Leki kupuje bowiem właściciel za własne pieniądze i kontrolowanie ich zużycia pozwala na racjonalne zamawianie produktów w hurtowniach. 

Zasady

Trzyprzyciskowy system obsługi programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Trzyprzyciskowy system obsługi programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Magazyn leków – pełna informacja w jednej chwili.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD został (ze względu na prostotę obsługi) skonstruowany w układzie 3 przycisków, pozwalających na dostęp do jego wszystkich funkcji. Dla obsługi magazynu należy wybrać z menu LEKI ( F4). Zostaje otwarte okno magazynu aptecznego, zawierającego WSZYSTKIE PODSTAWOWE INFORMACJE jakie lekarz potrzebuje w tym temacie. Oprócz stanów ilościowych poszczególnych produktów widoczne są ceny oraz dodatkowo:

 • Stany poszczególnych dostaw dla każdego wybranego produktu (ceny dostawy, data ważności etc.)
 • Wydania (komu i na jaki dokument) w trakcie leczenia lub sprzedaży
 • Informacja tekstowa o zgodności – czyli czy nie popełniono błędu podczas wydawania (np. nie wydano więcej niż było w magazynie)
 • Informacje o stosowaniu, dawkowaniu ( o ile były wprowadzone)
 • Informacje o karencji dla gospodarskich ( o ile były wprowadzone)
 • dodatkowo: opcje dla wybrania sposobu sprzedaży i wyświetlaniu (stany poniżej deklarowanych, leki wycofane etc.)
Magazyn leków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Magazyn leków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Magazyn leków – formularz do wprowadzania informacji. Zasady.

INFO:  Jak napisaliśmy na wstępie, informacje o lekach – oprócz tych podstawowych – są potrzebne do generowania raportów (druków) takich jak: księga kliniczna, ewidencja gospodarskich, obrót lekiem, remanent etc. i formularzy np. szczepienia. Czyli są niezbędne, aby spełnić oczekiwania instytucji fiskalnych, farmaceutycznych i weterynaryjnych.

 1. Aby lek znalazł się w magazynie należy wprowadzić o nim konieczne informacje. Są dane niezbędne (nazwa, jednostka etc) i opcjonalne (możliwe do uzupełnienia później lub wcale.
 2. Aby leku można było użyć w leczeniu należy wprowadzić chociaż jedną dostawę. Także tutaj są informacje konieczne (ilość, cena jednostki) jak i mniej ważne.
I to w zasadzie wszystko.
Program oferuje szereg narzędzi wpomagających czynności wprowadzania i edycji dostaw od automatycznego wczytywania faktur z hurtowni (nie wszystkich), zbiorczego dodawania zakupów ( opcja z_Faktury), czy zbiorczej edycji dostaw. Dodatkowym ułatwieniem jest generator  własnych cen leków – dla lekarzy wybierających sprzedaż leków nie wg. cen zakupów o czym pisaliśmy TUTAJ.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.