Nadrzędne zasady, obowiązujące w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD (prostota obsługi, szybkość i niezawodność) wymuszają sposób wprowadzania i operowania informacjami.
Z jednej strony, program wymaga wpisania koniecznych danych – czyli tych, które wymagane są w generowanych przez aplikacje dokumentach. Z drugiej strony, oferuje możliwość dopisania informacji, przyspieszających pracę na dalszym etapie, gdy wybieramy leczenie i z podstawowych danych komponujemy zapis wykonanych czynności (pacjent => badanie => użyte leki => wykonane zabiegi => taryfikacja… )
W przypadku OPISU PACJENTA pewną liczbę danych lekarz musi wprowadzić: są niezbędne dla identyfikacji zwierzęcia, właściciela czy wydruków. Formularz widoczny jest na rysunku.
…..Przykładem może być „masa ciała” – istniejąca formalnie w ewidencji zwierząt gospodarskich, ale przydatna także w leczeniu małych pacjentów (czyli nie przeznaczonych do spożycia…). Podczas odrobaczania, czy stosowaniu niektórych leków dawki związane są z wagą pacjenta. Dla czystej wygody, informacja o masie ciała pojawia się w kilku miejscach, a więc zarówno w karcie pacjenta (z możliwością edycji/zmiany), oraz przy wybieraniu leku, co ułatwia przeliczenie stosowanej ilości produktu leczniczego…..
Podsumowując: wygoda w korzystaniu z programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD polega min. na tym, że dowolnym momencie Użytkownik ma natychmiastowy dostęp do informacji, wystarczy rzucić okiem na ekran i dalej kontynuować pracę. Bez konieczności klikania i otwierania innych okien, powrotu do menu etc.