BLOG: Instrukcja modułu wczytywania dokumentów elektronicznych do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczny czytnik faktur GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Automatyczny czytnik faktur GABINET WETERYNARYJNY GOLD ( instrukcja)

Bez wątpienia ręczne wpisywanie dostaw zakupionych w hurtowni, (czy aptece) produktów leczniczych jest jedną z bardziej pracochłonnych czynności we wszystkich programach weterynaryjnych  gdzie prowadzony jest magazyn. Wynika to z faktu obowiązku prowadzenia równolegle dokumentacji zarówno leczenia, jak obrotu lekami i to w kontekście rozliczania każdej dostawy.

Dodanie do programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD czytnika, otrzymywanych przy zakupie dokumentów elektronicznych upraszcza cały proces, ale do końca nie rozwiązuje. A to dlatego, że pliki generowane przez programy (znajdujące się u sprzedawców)  są w większości specyfikacjami nie zawierającymi wszystkich informacji. Mimo szumnego nazwania dokumentu elektronicznego fakturą – jest on bardziej formą WZ, czy innego typu kwitem.  Wyjątek stanowią faktury XML ( formatu firmy Kamsoft).

Demo programu mozna pobrać tutaj  (CZYTNIK FAKTUR)

Po prostu brak jest u nas standardu elektronicznego dokumentu sprzedaży i każdy z producentów oprogramowania robi to po swojemu.

Nasz CZYTNIK FAKTUR – pozwala na automatyczne wczytanie plików o rozszerzeniu .XML, .FAK (dwa rodzaje), .KT0 i .FKT.

W przypadku wczytywanie plików innych niż .XML należy uzupełnić ręcznie niektóre dane, zwłaszcza dotyczące podporządkowania zakupionego produktu lekowi znajdującego się w magazynie ( dodajemy najczęściej dostawę do magazynu), oraz przeliczyć (opcja półautomatyczna) opakowania bezpośrednie i ceny opakowań – na jednostki wydawane z magazynu podczas leczenia (np. kupujemy blister mający 10 tabletek – ale wydajemy po tabletce). Można to zrobić w momencie eksportu leku, lub później edytując wprowadzone zakupy już w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

O elektronicznym wczytywaniu dokumentów pisaliśmy:  [tutaj klik],   [tutaj klik],

Demo programu mozna pobrać tutaj      (CZYTNIK FAKTUR)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.