BLOG: Najnowsza wersja programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD 5.27

Zgodnie z naczelna koncepcją naszego programu dla lekarzy weterynarii  ( szybko, prosto i niezawodnie ) w najnowszej wersji pojawi się kilka udogodnień. Jak pisaliśmy wcześniej –  GABINET WETERYNARYJNY GOLD ma być założenia narzędziem usprawniającym pracę, magazynem informacji o pracy lecznicy i oczywiście generatorem wszelkich niezbędnych dokumentów i formularzy wymaganych przez urzędy. Stąd problem czasu jaki Użytkownik poświecą na wprowadzanie danych i operowanie nimi, jest dla nas bardzo ważny i wszelkie zgłoszone przez lekarzy propozycje  dotyczące usprawnień w obsłudze programu traktujemy bardzo poważnie.

Szybkie opisywanie pacjenta GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Szybkie opisywanie pacjenta GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Teraz jeszcze SZYBCIEJ będzie można dopisać pacjenta, oraz szybciej wybrać produkt leczniczy w opcji leczenia.

Szybkie opisywanie pacjenta

Dopisanie pacjenta odbywa się np. w opcji LECZENIE, po wybraniu właściciela (klienta). Najczęściej sprowadza się do wybrania z predefiniowanych tabel cech zwierzęcia: GATUNKU, RASY I MAŚCI.  Istnieje kilka możliwości przeszukania tabeli i znalezienia właściwego zapisu.  Opisaliśmy to już tutaj (klik)

 

Najnowszy sposób wybrania właściwego zapisu eliminuje użycie myszy. Gdy okno np z opisami gatunku otworzy się, zaczynamy wpisywać z klawiatury nazwę. W miarę jak dodajemy litery zwartość  tabeli zmienia się i w pewnym momencie pozostaje tylko szukane słowo podświetlone kursorem. Przyciskamy „ENTER” i pole zostaje wypełniane,

Wszystkie opcje stosowane do wybrania informacji z tabeli można stosować przemiennie i wybierać w danym momencie tą, która stwarza największy komfort w pracy z programem….

Szybkie znajdowanie leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Szybkie znajdowanie leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Szybkie znalezienie i dodanie leku w opcji LECZENIE.

W opcji LECZENIE, po wybraniu pacjenta lekarz najpierw opisuje badanie, później wybiera ze swojej apteki i opisuje leki, na końcu dopisuje wykonane zabiegi.

Apteka w lecznicy weterynaryjnej zawiera zazwyczaj od 100 do 1000 pozycji. Szybki wybór właściwego leku to z programistycznego punktu widzenia problem podstawowy.

Dlatego w tabele wyboru leku, wbudowaliśmy dodatkowy panel pozwalający na szybkie zlokalizowanie produktu o nazwie zaczynającej się od wybranej litery.

Istnieje kilka możliwości przeszukania tabeli i znalezienia właściwego zapisu.  Opisaliśmy to już tutaj (klik). Podobnie jak przy tabelach z opisem zwierzęcia, wszystkie metody nożna stosować alternatywnie, lub łącząc je.

Dołączanie ulotki produktu leczniczego GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Dołączanie ulotki produktu leczniczego GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opcja: dołączania opisu leku w formie pliku.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD posiada szereg opcji, których Użytkownik nie będzie korzystał w ogóle, lub zacznie ich używać po pewnym czasie. Jedną z takich opcji jest mozliwośc dołaczenia do opisu leku pliku w dowolnej formie (PDF, TXT, JPG, MP3, MP4 etc. ) lub adresu witryny internetowej – z opisem leku.

Przykładem takiej witryny jest np. http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/   gdzie mozna znaleźć lek i adres z jego opisem ( np. dla vetmedin mamy: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/ProduktSzczegoly.aspx?id=31462 

Opisana opcja działa identycznie jak ZAŁĄCZNIK w leczeniu – gdy pacjentowi możemy przyporządkować dowolny dokument ( opisaliśmy to tutaj)     

Podgląd dokumentu lub strony internetowej odbywa się z pomocą właściwego programu Windows. Lekarz tylko klika w przycisk i widzi opis leku.

Deklarowanie adresu dokumentu odbywa sie w oknie opisu leku ( dopisywania dostaw) w zakładce:  ZASTOSOWANIE – OPIS LEKU – ULOTKA. 

Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD
Pobierz wersję demonstracyjną GABINET WETERYNARYJNY GOLD 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.