BLOG: Rozliczanie leków i opakowań w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Lek na fakturze - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Lek na fakturze - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

O magazynie leków i sposobie rozliczania w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD  pisaliśmy już wcześniej:

TUTAJ (klik)TUTAJ (klik)TUTAJ (klik), TUTAJ (klik),

Opakowania, zbiorcze, bezpośrednie, dawki i ich ceny.

Zakup leków w hurtowni czy aptece.

Kupując produkty lecznicze otrzymujemy fakturę VAT – podstawowy dokument pozwalający wprowadzić leki do magazynu. Zawarte w nich liczby najczęściej dotyczą ceny opakowania zbiorczego. Np. 2 opakowania (ilość) w cenie xxx zł każde. Dane kwotowe w takiej formie  przydatne są dla rozliczeń z fiskusem, dla potrzeb działalności lecznicy wymagają przeliczenia.

Często opakowanie zbiorcze = opakowaniu bezpośredniemu.

Definicja opakowania leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Definicja opakowania leku GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wynika to z definicji opakowań.

Bezpośrednie opakowanie MUSI stykać się z lekiem i zawierać informacje np. o serii.

Wprowadzanie leku do magazynu – opakowania bezpośrednie i dawki.

Zgodnie z przepisami lekarz weterynarii zobligowany jest do prowadzenia rozlicznej dokumentacji medycznej i farmaceutycznej. W przypadku księgi klinicznej, czy ewidencji należy wykazać użyte leki w DAWKACH, zaś w przypadku ewidencji obrotu lekiem w OPAKOWANIACH BEZPOŚREDNICH i dawkach.

Z drugiej strony, lekarz taryfikujący klienta (paragon lub faktura) umieszcza tam ceny użytych DAWEK leków. Podobnie gdy wykonuje remanent – tam także użyte są ceny netto leków fizycznie istniejących w magazynie w formie dawek – bo inaczej sie nie da, gdy opakowania są w użyciu.

Nie wnikając w opisane,  biurokratyczne absurdy które dezorganizują pracę lekarzy – program GABINET WETERYNARYJNY GOLD wspomaga owe przeliczanie i oferuje narzędzia

Opakowania, dawki leków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opakowania, dawki leków GABINET WETERYNARYJNY GOLD

ułatwiające prowadzenie dokumentacji – bo własnie owa dokumentacja sprawia największy kłopot.

Na zamieszczonym rysunku pokazujemy ” o co w tym wszystkim chodzi” ;).

Ważne, że w momencie dopisywania dostawy jak i później Użytkownik ma możliwość przeliczenia i edycji owych opakowań, na dawki, także w zakresie fiskalnym.

Także w momencie generowania druku OBRÓT LEKIEM – program oferuję opcję automatycznego wstawienia przeliczonych przez system wartości (gdy dane są niekompletne, bądź potraktowanie równości DAWKI i OPAKOWANIA BEZPOŚREDNIEGO, zakładając, że lek np. tabletka czyli dawka – była jednocześnie (przez fakt opakowania) też „bezpośrednim”….

Chociaż, wszystko co powyżej zostało napisane może wydawać się skomplikowane, to tak naprawdę najważniejsze są owe DAWKI w magazynie i ich cena jednostkowa. Stanowią bowiem podstawę zapłaty, a więc i zysku. W dalszej kolejności determinują sytuację lecznicy w czasie kontroli US, gdyż wystawiane paragony, czy faktury związane są zarówno z podatkami jak i podatkiem VAT. 

Autouzupełnianie - karta obrotu detalicznego - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Autouzupełnianie - karta obrotu detalicznego - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

MAGAZYN LEKÓW w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD wspomagany jest też procedurami dostępnymi w MENU/NARZĘDZIA w zakresie odnajdywania błędów w wydawaniu leków jak i edycji dostaw, wczytywania elektronicznych faktur (niektóre formaty) , czy zbiorczego ich wprowadzania. Zapraszamy na www.programs4u.com 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.