BLOG: Ograniczanie uprawnień w dostępie do danych. GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

Definiowanie uprawnień w dostępie do danych. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Definiowanie uprawnień w dostępie do danych. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Standardowo, twórcy programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD założyli, że każdy z użytkowników ma dostęp do wszystkich danych. Ponieważ w większości przypadków użytkownikiem jest lekarz (lekarze) – a często właściciel (właściciele) lecznicy – a więc wszystkim zainteresowanym zależy na kompletności i rzetelności wprowadzanych i zapisanych informacji.

Często jednak, ze względów praktycznych, dostęp do programu mają osoby współpracujące: technicy, stażyści, recepcjoniści, księgowa etc. Dane zapisane w programie są podstawą do generowania szeregu zestawień, kontrolowanych przez szereg urzędów, a to właściciel własnie odpowiada za leczenie, magazyn leków, czy stan dokumentacji.

Ograniczenie uprawnień w dostępie do danych dla niektórych użytkowników.

W opcji MENU/BAZY DANYCH/LEKARZE, GABINETY, HASŁA istnieje opcja edycji danych każdego użytkownika, i ograniczenia dostępu do konkretnych funkcji programu związanych z leczeniem, lekami, sklepikiem, raportami i możliwością nadawania uprawnień ( czyli ograniczanie dostępu innym ).

W efekcie, właściciel lecznicy może czasowo (lub na stałe) zezwolić np. księgowej do opcji RAPORT celem wygenerowania zestawień fiskalnych, recepcjonistce na wprowadzenie dostawy leków, czy stażyście na zapis lub analizę sposobów leczenia.

Opisany sposób ograniczania dostępu do konkretnego rodzaju informacji w wielu przypadkach ( 1 – 2 osobowe zespoły lekarzy ) nie będzie stosowany, bo i po co …  Sam w sobie stanowi jeszcze jedno dodatkowe zabezpieczenie programu, gdy sposób pracy lecznicy pozwala na grupową organizację pracy i pełne wykorzystanie komputera przez kilka współpracujących ze sobą osób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.