BLOG: Grafiki dyżurów, informacje o szczepieniach etc. GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

TWOJE VADEMECUM - wbudowany edytor tekstu. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

TWOJE VADEMECUM - wbudowany edytor tekstu. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, jest aplikacją mocno zintegrowaną z systemem Windows, dlatego działa szybko i niezawodnie !. Dzięki pełnemu wykorzystaniu własności systemu, szereg funkcji programu wykorzystuje biblioteki i formaty Windows, pozwalając na wysyłanie raportów mailem, zapisywaniem ich w Word Padzie, czy MS Wordzie, lub eksportując dane do Excela…

Grafik dyżurów. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Grafik dyżurów. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

„Twoje Vademecum”  wbudowany edytor tekstu w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

TWOJE VADEMECUM – DRUKOWANIE.

Jest wiele sytuacji, gdy kontakt lekarza z potencjalnymi klientami odbywa się poprzez komunikaty publikowane w Internecie, czy drukowane i wywieszane w lecznicy. Grafik dyżurów , ogłoszenia o szczepieniach, reklama etc. to przykłady prostych, ale nośnych form dotarcia do klienta. Ulotki i ogłoszenia można samemu tworzyć we wbudowanym edytorze. W każdej chwili można zapisać taki dokument i użyć jako wzoru przy następnym drukowaniu .

Bardziej skomplikowane formularze (np. tabelę będącą podstawą grafiku) można wykonać w zewnętrznym edytorze. zapisać jako .RTF, otworzyć i zapisać w vademecum jako wzór. Od tego momentu wystarczy modyfikować nazwiska i godziny i drukować aktualne grafiki pracy zespołu.

Przed wydrukiem, poprzez opcję MENU/PLIK/Konfiguracja drukarki, można np. zadeklarować układ strony (poziomy/pionowy).

TWOJE VADEMECUM – Baza Twoich informacji.

Edytor jako baza danych. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Edytor jako baza danych. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Każdy edytor tekstu, a więc i TWOJE VADEMECUM, doskonale sprawdza się, jako  kartotekowa baza danych (jak dawniej fiszki w bibliotekach). W tym przypadku, tytułem „fiszki” może być np. „leczenie dysplazji u nowofundlandczyków” , a treścią zbierane o nim informacje, dopisywane systematycznie przez lekarza. Najprościej można to robić metodą ” kopiuj” (np. ze strony internetowej) i „wklej” ( w pole edytora lub (i) dopisując z klawiatury dodatkowe dane. Plusem jest to, że wykorzystując edytor  można  tekst formatować, kolorować, czy przeszukiwać. Oczywiście wykonanie wydruku, czy przesłanie takiej fiszki np. do MS Worda i dalszego eksportu via program pocztowy, czy zapisu w nietypowym formacie, nie jest problemem.

Dodatkową zaletą  korzystania z wbudowanego edytora tekstu w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD jest fakt, że jest to opcja podręczna, pozwalająca w wolnej chwili (pomiędzy wizytami) na skomponowanie ogłoszenia, czy dopisania informacji i ten zapis jest dostępny dla równie szybko jak jego utworzenie, a dodatkowo chroniony jest hasłem programu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.