BLOG: Remanent przeprowadzany w magazynie leków lecznicy na koniec roku – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Dom Handlowy Komputery www.programs4u.com

Dom Handlowy Komputery http://www.programs4u.com

„Koniec roku, to obligatoryjny obowiązek przeprowadzenia remanentu, czyli spisu z natury w każdej lecznicy weterynaryjnej.”

 *******************************************************************************

Rozliczenie lecznicy GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Przykładowe rozliczenie lecznicy z uwzględnieniem remanentu lub bez. Kliknij by powiększyć. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Nie zazdrościmy lekarzom, prowadzącym dokumentacje bez programu komputerowego – magazyn leków jest zazwyczaj obszerny, a spis z natury musi być wykonany wg. dostaw każdego leku z tej przyczyny, że ilości produktu w magazynie mnoży się przez CENĘ ZAKUPU NETTO, a otrzymane wartości są podstawą zwiększenia, lub zmniejszenia podstawy opodatkowania, czyli zysku.
Przyjmuje się, ze remanent końcowy, wykonywany w ostatnim dniu działalności lecznicy w danym roku jest jednocześnie remanentem początkowym w roku następnym. Dlatego spis z natury wykonywany jest najczęściej 31 grudnia, po godzinach przyjęć pacjentów, co często koliduje z planami sylwestrowymi ;). Oczywiście można spisać produkty lecznice np. 2 stycznia, przed otwarciem lecznicy.

Jak działa procedura remanent w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD ?

  1. Remanent Z EDYCJĄ- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

    Remanent Z EDYCJĄ- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

    Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD na bieżąco dokonuje zapisu wszystkich przyjętych i wydanych produktów w powiązaniu z cenami zakupu netto. W związku z tym bez problemu można wydrukować remanent na dowolny dzień ( w tym oczywiście na koniec roku ).

  2. W opcji RAPORTY istnieje kilka wzorów remanentu, bardziej lub mniej szczegółowe. Na uwagę zasługuje opcja z możliwością ręcznej korekty, co jest bardzo przydatne.
Info: W każdej lecznicy pozostaje w obrocie co najmniej kilkaset produktów, które należy spisać. Te kilkaset produktów przemnożone przez dostawy lub (i) wydania to tysiące zapisów. Statystycznie rzecz ujmując, wcześniej czy później pojawią się przekłamania wynikające z nieuwagi, czy warunków leczenia (udzielenie pomocy zwierzęciu w wypadku, an ulicy etc.)
Opcja REMANENT Z RĘCZNA EDYCJĄ pozwala na skorygowanie podanych przez komputer liczb, przed wydrukiem. Także w tej opcji, można ominąć zapisy o stanie zerowym, nie wpływają na kwoty, a oszczędza się w ten sposób papier i tusz.
Opisane powyżej możliwości programu ( wraz z opcja wydruku na dowolny dzień, co oznacza, że wydruk (spis) można wykonać po Nowym Roku z datą np. 31 grudnia, wyraźnie pokazuje, że pozornie trudne i uciążliwe czynności narzucane przez urzędy, można wykonać bez stresu i ponoszenia strat (zamknięty gabinet). Łatwiej jest bowiem w gotowym zestawieniu skorygować kilka produktów, niż tworzyć spisy od nowa, w ostatnim dniu roku…
Remanent - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Remanent - GABINET WETERYNARYJNY GOLD (kliknij aby powiększyć)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.