BLOG: Krótka historia programu dla lekarzy weterynarii GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Koniec roku, zawsze jest pretekstem do wspomnień … 😉

Gabinet Weterynaryjny GOLD   www.programs4u.com

Gabinet Weterynaryjny GOLD http://www.programs4u.com

Dawno, dawno temu …  gdzieś ok 2002 roku narodził się prosty program, który z założenia miał być pomocny podczas prowadzenia lecznicy weterynaryjnej ( a konkretnie pozwalał na zapisywanie i rejestrowanie wizyt małych pacjentów) . Zawierał tylko kilka opcji: leczenia (małe), Sklepik, i prosty magazyn dla wybrania leku z tabeli. Ten prosty układ baz danych pozwalał lekarzowi na szybki wgląd w leczenie każdego z pacjentów i w efekcie, pod koniec dnia na dokonanie ręcznych wpisów w niezbędne papierowe dokumenty jak: księga kliniczna, czy ewidencja obrotu lekami.  Prosty moduł o nazwie Sklepik umożliwiał rejestrowanie sprzedaży karmy czy akcesoriów. Należności pobrane za leczenie i sprzedaż można było zapisać w formie zdarzenia i kwoty wraz z datą.

RAPORT był bardzo ubogi i tak naprawdę generował: raport kasowy, zestawienie wizyt i rozchód leków (ale bez ich stanów, gdyż magazyn apteczny nie rejestrował zakupów).

Przez wszystkie te lata, pracowicie modyfikowaliśmy program w oparciu o wskazówki jakie przekazywali nam lekarze. W efekcie, powstał nie tylko program, ale system pozwalający na wygodną pracę i spełnienie wymagań formalnych narzuconych przez urzędy. Nie ma programów doskonałych i my o tym wiemy, ale obecny GABINET WETERYNARYJNY GOLD, chociaż nie idealny dobrze spełnia swoje zadanie.

Dziękujemy za zaufanie !

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.