BLOG: Eksport danych Klientów i Pacjentów do programu Excel – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program  GABINET WETERYNARYJNY GOLD generuje większość potrzebnych wydruków i formularzy, które Użytkownik może w dowolnej chwili wydrukować, zapisać do pliku formatu .RTF (czytanego przez Wordpad, czy MS Word – taki plik można zamienić na inny format własnie poprzez owe aplikacje), lub automatycznie umieścić jako załącznik e-mail, aby wysłać bezpośrednio ze swojego programu poczty elektronicznej.

Możliwe jest też wyeksportowanie bazy danych klientów i pacjentów (wraz z kilkoma dodatkowymi informacjami) do arkusza Excel.

GABINET WETERYNARYJNY GOLD - Export danych do Excela

GABINET WETERYNARYJNY GOLD - Export danych do Excela

Eksport danych Klientów i Pacjentów do programu Excel (wersja 5.34).

Z rożnych powodów , Użytkownik pragnie posiadać, zgromadzone przez lata pracy z programem GABINET WETERYNARYJNY GOLD, informacje o Klientach i Pacjentach, także w innym pliku zewnętrznym, niezależnym od naszego programu. Najbardziej sensowny jest w tym przypadku arkusz kalkulacyjny. Pomijając fakt, że jest to jeden z najbardziej popularnych programów biurowych, aplikacja Excel, jest najbardziej wdzięcznym narzędziem do zamiany danych na inne formaty, a także, poprzez fakt tworzenia tzw. makr, pozwala na wykonywanie szeregu dodatkowych obliczeń i analiz.

W opcji MENU/Bazy Danych/Właściciele Pacjenci => eksport do Excel po otwarciu okna z danymi wystarczy wybrać przycisk Export (Excel) i wszystkie informacje o Klientach, Pacjentach, oraz kilka dodatkowych (ostatnie szczepienie, pleć przed sterylizacją) zostaną przesłane do arkusza (program Excel otworzy się automatycznie).

W przypadku dużych zbiorów, proces może potrwać kilkanaście sekund. Teraz wystarczy zapisać tylko stronę w programie Excel w dowolnym formacie  – to wszystko. Prawda, że proste.

Autorskie programy dla firm  www.programs4u.com

Autorskie programy dla firm http://www.programs4u.com

 

Należy pamiętać, że zbiory z danymi osób prywatnych, podlegają ochronie, a odpowiada za nie Użytkownik. Stąd bez zgody zainteresowanych, nie powinny być używane do innych celów niż wiązanych z leczenie (reklamowych, mailingowych etc.), a tym bardziej odsprzedawane.

Oczywiście, wyeksportowanie informacji do arkusza odbędzie się pod warunkiem zainstalowanego, w komputerze programu Excel 😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.