BLOG: Szybka identyfikacja pacjenta. Opcja SZUKAJ. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zazwyczaj wygląda to tak. Klient przyprowadza swojego ulubieńca do lekarza, lekarz wybiera opcję LECZENIE, wpisuje kilka pierwszych liter nazwiska, wybiera zwierzak i już jest w karcie pacjenta. W przypadku powtórnych wizyt trwa to kilkanaście sekund !. Gdy Klient jest po raz pierwszy, lekarz dokonuje nowego zapisu, co może nieznacznie wydłużyć czas ( zazwyczaj o około minutę).

Opcja SZUKAJ GABINET WETERYNARYJNY GOLD www.programs4u.com

Opcja SZUKAJ GABINET WETERYNARYJNY GOLD http://www.programs4u.com

Jednak nie zawsze wygląda to tak prosto. Pacjent przywieziony z wypadku na sąsiedniej ulicy, przez przypadkową osobę być może był już zarejestrowany w lecznicy, ale jego identyfikacja w bazie liczącej kilka tysięcy zwierząt nie jest prosta. Dlatego program GABINET WETERYNARYJNY GOLD oferuje bardzo przydatną funkcję SZUKAJ dzięki której można odnaleźć zapis wg innych parametrów niż tylko nazwisko Klienta:

  • wg. adresu
  • wg. nazwy pacjenta
  • wg. maści, rasy czy gatunku
  • wg. wieku lub daty urodzenia
  • wg. tatuażu, lub chipu ( z możliwością przesłania z czytnika USB numeru do pola szukania w oknie tej opcji)
  • wg. numeru telefonu (często znajdujący się przy obroży)
Po przeszukaniu bazy danych, program wyświetla wyniki, których oczywiście może być kilka (np. psów o imieniu  BEN, czy REKS). Ale w przypadku tatuażu, lub numeru telefonu na zawieszce przy obroży pojawia się już tylko jeden zapis. Można również  próbować „wypunktować „rekord przez eliminację: wyszukać rasę, w danej rasie przejrzeć maść, czy zbliżony wiek, etc. Tak czy inaczej jest szansa na to, że zwierzę odnajdzie swojego właściciela.
Opcja SZUKAJ GABINET WETERYNARYJNY GOLD www.programs4u.com

Opcja SZUKAJ GABINET WETERYNARYJNY GOLD http://www.programs4u.com

Gdy pacjent zostanie już określony, lekarz ma możliwość wejść bezpośrednio w opcję LECZENIE i wykonać oraz szybko zapisać potrzebne informacje.

Niezależnie, lekarz,  (abstrahując od przykładu z wypadkiem), w każdej chwili może np. w sytuacji rozmowy telefonicznej) zapoznać się z historia leczenia pacjenta.
To tylko przykłady zastosowania opcji SZUKAJ.
Z punktu widzenia programu bazodanowego (jakim jest GABINET WETERYNARYJNY GOLD) , stworzyliśmy BARDZO WYDAJNE NARZĘDZIE, dla przeszukiwania informacji w dowolnym celu i wg. szerokiej gamy parametrów.
GABINET WETERYNARYJNY GOLD www.programs4u.com

GABINET WETERYNARYJNY GOLD http://www.programs4u.com

Na koniec warto wspomnieć, o możliwości poszerzenia przeszukiwania baz danych. Bywa i tak, ze przywieziony z wypadku zwierzak nie może być identyfikowany po zawieszce na szyi, czy rasie. W tym przypadku, np. blizny pooperacyjne mogą być wskazówką. Dlatego istnieje dodatkowa opcja, dla przeszukania w bazie badań i zabiegów własnie dla takich nietypowych sytuacji. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.