BLOG: Data zgłoszenia w opcji leczenia zwierząt gospodarskich – program GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Gabinet weterynaryjny GOLD - www.programs4u.com

Gabinet weterynaryjny GOLD - http://www.programs4u.com

Obecnie laptop w pracy lekarza weterynarii, stanowi standardowe wyposażenie. Można go zabrać do pracy w terenie, używać w gabinecie, zabrać do domu, aby po pracy uzupełnić dane, przeanalizować zapisy, czy wydrukować zestawienia. Dostęp do programu jest natychmiastowy, bezpieczny (nikt nie kradnie haseł z serwerów), niezależny od zasięgu internetu, nie są generowane dodatkowe koszty połączeń. Krótko mówiąc Użytkownik ma swoje dane zawsze przy sobie i w dowolnym czasie i miejscu może je wykorzystać do pracy .

Jednak podstawowa zaletą programu zainstalowanego w komputerze jest jego funkcjonalność, czego nie zapewnia aplikacja internetowa. Wynika to z prostego faktu, że szybkość działania związana jest  z transmisją danych. Program w komputerze działa w układzie: dysk twardy, pamięć, płyta główna – a więc przepływ informacji jest praktycznie natychmiastowy. W przypadku internetu dochodzi czas na połączenia z serwerem, a tu w zależności od liczby osób jednocześnie korzystających z aplikacji, zasięgu, umiejscowienia masztu telefonii komórkowej czas transmisji znacznie się wydłuża. Stąd aplikacje internetowe są dość ubogie w funkcje „ułatwiające życie” bo z założenia muszą być prosto napisane aby zapewnic sensowną szybkość pracy Użytkownika.

 

Gabinet weterynaryjny GOLD - www.programs4u.com

Gabinet weterynaryjny GOLD - http://www.programs4u.com

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, posiada szereg opcji, pozwalających na dokonywanie przez lekarza wyboru stylu i zakresu pracy, oraz sporą liczbę procedur analizujących pracę lecznicy – jako firmy. Przykładem jest dodatkowa opcja dotycząca zapisu daty zgłoszenia.

Lekarz pracujący z programem, zazwyczaj stosuje 2 metody wydruku ewidencji dla potrzeb kontroli:

  1. Po wizycie, lub pod koniec dnia drukuje karty ewidencji i wpina je do segregatora.
  2. Wykonuje wydruki okresowo, np. raz na tydzień, czy miesiąc.
Przed wydrukiem często uzupełnia dane, lub dokonuje zmian (np. gdy znajdzie błąd w zapisie).
Na przykładzie ewidencji  (bo podobne opcje dotyczą wielu innych funkcji programu) lekarz może zapisać datę zgłoszenia od razu przy wypełnianiu karty, lub dokonać tego ręcznie na wydruku. Dopisanie na wydruku jest szybsze, gdy z jakichś względów data nie była zapisana w komputerze,  wymieniamy błędna kartę na nową, lub z wielu innych powodów.  Wystarczy wyzerować datę i godzinę zgłoszenia – a na wydruku pojawi się pole do ręcznego nadpisania.
Jak wspomnieliśmy wyżej, „data zgłoszenia” w opcji leczenia zwierząt gospodarskich –  w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD, to jedna z wielu funkcji dopisanych w oparciu o pomysły lekarzy korzystających na co dzień z programu. W naszym BLOGU  ( blog.office.com.pl ) znajduje się wiele opisanych procedur „ułatwiających życie” i to zarówno w skali „makro” w układzie zestawień, jak i prostych wstawek programistycznych w poszczególnych oknach, dzięki czemu wprowadzanie informacji o wizycie trwa sekundy, a nie minuty.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.