BLOG: Gabinet Weterynaryjny GOLD – programie napraw się !

Okna poza ekranem GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Okna poza ekranem GABINET WETERYNARYJNY GOLD (1)

Program Gabinet Weterynaryjny GOLD z założenia twórców, jest programem łączącym w sobie szereg cech niespotykanych w innych tego typu aplikacjach.

  • Jest prosty w obsłudze i ergonomiczny; lekarz nie traci zbędnego czasu na klikanie: okna same wyskakują aby wybrać z nich dane, a jedyne co trzeba zrobić to wpisać ilości, czy kwoty. Dlatego prace z programem powinno się zaczynać od uzupełnienia  pomocniczych baz danych. Cześć z nich jest już przedefiniowana przez producenta jak np. gatunki, maść zwierząt, rasy etc. Instalacja wymaga jedynie akceptacji przyciskiem „Dalej…”
  • Program jest niezawodny; lekarz nie musi wiedzieć, co to rejestry, silniki baz danych SQL etc. Konstrukcja aplikacji jest odporna na szereg nieprzewidzianych działań, zarówno ze strony Użytkownika, sprzętu jak i innych programów używanych w tym samym czasie. Bazy danych w unikalnym formacie .TPS są odporne na wirusy i można je przesyłać jako zwykły załącznik ( akceptują ten format programy antywirusowe).
  • Program jest funkcjonalny; można używać go tylko do bezpośrednich czynności związanych z leczeniem. Dla bardziej wnikliwego Użytkownika stanowi doskonałe narzędzie typu CRM ( dla zarządzania firmą ), czy pomaga w doskonaleniu własnych umiejętności poprzez opcje „bazy wiedzy”. Posiada szereg narzędzi pozwalających na kontrolę wprowadzanych danych, oraz oczywiście system przywracania baz danych w przypadku awarii sprzętu etc.
  • Program jest rozwijany; chociaż po prawie 9 latach pracy nad kodem programu, nie pojawiają się błedy, niemniej kierunki rozwoju: merytoryczny ( w sensie funkcji) jak i techniczny (przyspieszanie pracy poprzez optymalizacje kodu ) są utrzymywane. Aktualizacje są BEZPŁATNE !

Przykładem samo naprawczej funkcji programu jest zjawisko tzw. „okien poza ekranem”.
Okna poza ekranem GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Okna poza ekranem GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

Wyjaśniamy:

  • Program pozwala na definiowanie wielkości okien z informacjami przez Użytkownika (rozciąganie myszą), jak i ich pozycjonowania w dowolnym miejscu ekranu, dla zwiększenia efektywności i wygody pracy. Pozycje i wielkość okien są pamiętane i zapisywane w specjalnym pliku „wet.ini”.
  • W sytuacji, gdy np. program zainstalowany jest na pendrivie i uruchamiany na różnych komputerach ( laptopie w terenie i stacjonarnym w domu, czy lecznicy), a ekrany mają różną rozdzielczość może któreś z okien otworzyć się poza ekranem.
  • Z punktu widzenia Użytkownika, wygląda to tak, że po wywołania np. okna z baza pacjentów nie pojawia się ono na ekranie ( nie jest widoczne).
W takiej sytuacji wystarczy zamknąć program, uruchomić ponownie i wybrać w opcji narzędzia ” PREFERENCJE.. okna poza ekranem”
  • ZAZNACZAMY CHECKBOX W LEWYM ROGU, ZAPISUJEMY i ZAMYKAMY OKNO I PROGRAM
  • Uruchamiamy program ponownie.
W efekcie, stare pozycje okien zostały skasowane i wszystkie okna ustawią się w swoich predefiniowanych miejscach

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.