BLOG: „Wygładzacz cen” wygodna opcja w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD (w.5.35)

WYGŁADZACZ CEN, to nowa opcja w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD (w.5.35), zaproponowana przez lekarza (Dziękujemy !).

GABINET WETERYNARYJNY GOLD www.programs4u.com

GABINET WETERYNARYJNY GOLD http://www.programs4u.com – opcja „wygładzacz cen”

Zasada działania jest prosta. Pozwala na taryfikowanie klienta kwotą nie koniecznie zgodną z sumą cen leków i zabiegów i polega na wpisaniu w dodatkowe okno kwoty za całą wizytę.

Jak wiadomo, po szybkim wybraniu klienta i pacjenta, lekarz w okno LEKI wpisuje wybrane produkty z dostawy, zaś w okno ZABIEGI, wykonane zabiegi. Suma kwot, stanowi cenę wizyty, którą możemy zafakturować (również automatycznie), lub wpisać do kasy fiskalnej. Dzięki temu, zapis wizyty i jej taryfikowanie odbywa się szybko i bezbłędnie. Dodatkowo, w momencie zapisu leków, czy zabiegów, możemy zmieniać ceny poszczególnych składników. Jest jednak pewne ale…..

  • Przy lekach, kwoty, ze względu na rożne dawkowania są inne dla zwierząt małych i większych.
  • Kwoty za całą wizytę, jako, ze składają się z wielu elementów są nierówne (np. 16 zł 13 gr).
  • Podobnie w przypadku podobnego leczenia, różnice w dawkowaniu, czy zabiegach dla małego yorka, czy nowofundlanda w kategorii kosztów (obserwacje, żywienie podczas rekonwalescencji w lecznicy etc) odbiegają od kwot cennikowych.
  • Ze względów marketingowych wymagane jest czasem udzielenie rabatu, lub zaokrąglenie kwoty, co oczywiście można zrobić w momencie płatności, ale zapisane w komputerze leczenie ma realne parametry.
  • Wygodniej jest podczas płacenia gotówką, rozliczyć obu stronom sumę 150 zł, a nie 152,11 zł.
Ale teraz jest WYGŁADZACZ CENY, więc problem rozwiązany. !

„Wygładzacz cen” wygodna opcja w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD (w.5.35)

Po wprowadzeniu danych do karty pacjenta, program wyświetla kwotę za wizytę, którą możemy zafakturować, lub wpisać do kasy fiskalnej.

Zmiana kwoty odbywa się poprzez „przycisk z grzebieniem” po podświetleniu dowolnego zabiegu. Zmieniana bowiem jest cena zabiegu tak, aby uzyskać oczekiwana wartość za całą wizytę. Proces jest automatyczny i polega na wpisaniu nowej wartości, oraz przeliczenie i zapisanie. W efekcie, nowa cena ma swoje odbicie w cenie zabiegu i pojawiać się będzie we wszystkich zestawieniach (np. kasa).

Teraz bez problemu, przychodnia może zyskać sobie przychylność klienta, który usłyszy: ” Wyszło w programie 158,16, ale nasz przesympatyczny pacjent, zapłaci tylko 150 zł ….”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.