BLOG: Remanent magazynu na dowolny dzień GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Rozliczenie lecznicy GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Rozliczenie lecznicy GABINET WETERYNARYJNY GOLD

REMANENT – to obligatoryjna czynność, którą każdy prowadzący działalność gospodarczą musi wykonać chociaż raz w roku. Wynika to z faktu,  że wartość magazynu ( a konkretnie różnica między remanentem na początku roku i tym  wykonanym na koniec roku) – liczona w cenach neto zakupu – zmienia  podstawę opodatkowania. Spis z natury(remanent) powinien odzwierciedlać stan magazynu na ostatni dzień okresu rozliczeniowego,  czyli najczęściej na 31 grudnia. W przypadku magazynu leków, rozliczanego w układzie dostaw (najczęściej ten sam lek ma różne ceny w kolejnych dostawach) jest to czynność pracochłonna gdy wykonujemy ją ręcznie. Mówimy bowiem o co najmniej kilkuset produktach przemnożonych przez liczbę dostaw !. REMANENT – to także doskonałe narzędzie menedżerskie, pozwalające optymalizować zakupy ( a więc wydawanie pieniędzy) i sprawniej zarządzać firmą.

Użytkownik programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD jest w komfortowej sytuacji. Nie musi spóźniać się na bal sylwestrowy i tłumaczyć „… że musiałem zrobić remanent”, ani nie musi biec wcześniej do przychodni w nowym roku, żeby spisać setki produktów.  Wystarczy, że wybierze opcję RAPORTY – Remanent. !

Remanent  Z EDYCJĄ- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Remanent Z EDYCJĄ- GABINET WETERYNARYJNY GOLD

1. Sytuacja, gdy SĄ STANY UJEMNE magazynu

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD – pozwala Użytkownikowi na wiele – nawet na wydanie leku z dostawy o stanie zerowym. Ale ostrzega – informując o błędnym wyborze !. Autorzy, wierzą bowiem, że jeśli lekarz świadomie wydaje lek z magazynu którego nie powinien mieć wg. programu – to ma powód (np. źle wpisano dostawę,  a produkt fizycznie jest na półce). Jak sprawdzić, czy są błędy w wydawaniu leków ?  Zobacz tutaj (klik)W efekcie – w generowanym automatycznie spisie w opcji RAPORTY pojawia się stan dostawy ujemny (np. -1).  Co nalezy zrobić ?

Od wersji GABINET WETERYNARYJNY GOLD 5.23 (dostępna będzie przed Nowym Rokiem) istnieje możliwość edycji i korekty zapisu przed wydrukiem. Opcja ta umożliwia także wykonania całkowitego spisu ” z natury” i ręcznego wprowadzenia danych zgodnie z tym co jest na półce – a nie co wylicza program w oparciu o istniejące dane . Dzięki nowemu algorytmowi, udało się kilkakrotnie zwiększyć szybkość generowania raportów.

Remanent - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Remanent - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

2. Sytuacja, gdy nie było błędów w wydawaniu leków z magazynu.

Przed wydrukiem można zawsze sprawdzić, czy nie ma błędów w wydawaniu leków. Brak błędów, oznacza, że możemy po prostu wygenerować nasz remanent i dołączyć do rocznego rozliczenia. Jak wspomnieliśmy wcześniej nie jest ważne kiedy to zrobimy. Wystarczy ustawić datę na 31 grudnia i kliknąć myszą w wybrany format wydruku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.