BLOG: Szczepienia grupowe (masowe) w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Szczepienia grupowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Funkcjonalność programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD sprawdza się w rozwiązaniach proponowanych lekarzowi dla czynności nudnych, czasochłonnych, a koniecznych. Tematy, których autorzy innych programów nie chcą widzieć, lub nie umieją sobie z nimi poradzić, w aplikacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD są podejmowane chętnie, zaraz po zasygnalizowaniu ich przez Użytkowników.

Problem tzw. szczepień przeciwko wściekliźnie, grupowych (ulicznych, masowych etc.) istnieje od dawna i wynika z szeregu przepisów, oraz systemu organizacji leczenia dużych grup zwierząt.  Mówimy o szczepieniach kilkudziesięciu, kilkuset zwierzaków naraz. To bardzo ciężka praca mająca miejsce np. w schroniskach, czy wsiach odwiedzanych przez lekarza.

Z punktu widzenia informatycznego, powstaje problem wprowadzenia dużej liczby danych. Wprowadzanie informacji poprzez opcję LECZENIE, tak wygodne przy pojedynczych wizytach, w tym przypadku nie sprawdza się, tzn. jest możliwe, ale bardzo uciążliwe.

Opcja SZCZEPIENIA GRUPOWE rozwiązuje ten problem. Aby użyć tej opcji należy spełnić trzy warunki:

  • MUSI być zdefiniowane szczepienie (zobacz) było opisane  (zazwyczaj jest – można to zrobić „on-line”)
  • MUSI być wybrana dostawa z wystarczająca liczbą szczepionek (co najmniej tyle ile wybranych zwierząt)
  • MUSI być klient i pacjent w bazie (można go dopisać „on line”) – to warunek oczywisty.
Szczepienia grupowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD(2)

Szczepienia grupowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD(2)

Teraz wszystko jest PROSTE !.

  1. Wybieramy opcję NARZĘDZIA/SZCZEPIENIA GRUPOWE
  2. Wybieramy dostawę z której użyjemy szczepionkę
  3. Zaznaczamy pacjentów
  4. OPCJA: zaznaczamy czy chcemy od razu drukować zaświadczenia
  5. Przyciskiem „Dalej…” generujemy wpisy do bazy danych
Później, bez problemu można zapisy drukować, modyfikować, usuwać etc poprzez opcje: OSTATNIE WIZYTY, LECZENIE i RAPORTY – tak jak w przypadku klasycznie dopisywanych szczepień podczas wizyt w gabinecie.
Istniejące w programie rozwiązanie jest bardzo wygodne z punktu widzenia lekarza, zabierającego ze sobą laptopa. Najważniejsza praca  administracyjna polegająca na wprowadzaniu danych została maksymalnie uproszczona.

Szczepienia grupowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD(3)

Szczepienia grupowe GABINET WETERYNARYJNY GOLD(3)

Ewentualna, późniejsza korekta danych nie odbywa się w warunkach polowych i nie koliduje z wykonaniem podstawowej czynności jaka jest leczenie.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.