BLOG: Wydruk (zapis do pliku) Księgi Klinicznej. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Głównym celem pracy lekarza weterynarii – w przypadku zwierząt innych niż gospodarskie –  jest ich leczenie w najszerszym tego słowa znaczeniu (także profilaktyka etc.). W teorii wygląda to tak, że do lecznicy przyprowadzany jest pacjent, lekarz wykonuje badanie, zabiegi i dokonuje wpisu do Księgi Klinicznej, oraz innych związanych z wydanymi lekami i z sama transakcją.

Jednak praktyka wygląda często całkiem inaczej. Wezwania do wypadku, udzielanie pomocy na ulicy, wezwania o różnych porach etc. Ustawodawca, wymagający nie tyle efektów leczenia, co wypełnionych dokumentów, poprzez systemy kontroli  ocenia działania lekarzy poprzez zapisy w prowadzonych ewidencjach. Stąd,  „ręczne” i systematyczne prowadzenie pełnej, wymaganej dokumentacji jest co najmniej problematyczne i często dobry i pracujący z  poświęceniem lekarz jest oceniany negatywnie przez kontrolerów bazujących na formalnych zapisach w papierach.

Łatwe i automatyczne tworzenie Księgi Klinicznej.

http://,programs4u.com   GABINET WETERYNARYJNY GOLD

http://,programs4u.com GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD  jest de facto programem bazodanowym. Czyli aplikacją, pozwalającą w sposób prosty, intuicyjny i szybki wprowadzić niezbędne dane, modyfikować je i w oparciu o raz zapisane informacje generować wymagane wydruki.

Słowo „niezbędne” oznacza, że lekarz powinien zapisać takie dane, które występują we wzorach  formularzy narzuconych przez ustawodawcę. Dotyczy przede wszystkim  wpisów związanych z leczeniem, magazynem leków i szczepieniami ( księga kliniczna, ewidencja gospodarskich, zestawienia szczepień, obrót detaliczny lekiem, remanenty, faktury etc).

W programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD – można także tworzyć raporty dodatkowe min. związane z płatnościami, przeterminowanymi lekami  oraz formularze dla potrzeb wystawców, biura księgowego, oświadczenia czy wyniki obserwacji etc. 

Różne sposoby generowania Księgi Klinicznej GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Różne sposoby generowania Księgi Klinicznej GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Różne sposoby generowania Księgi Klinicznej – dla wygody Użytkownika.

Wbrew powszechnemu mniemaniu o sposobie przechowywania dokumentacji w wersji elektronicznej w chmurze (czyli na serwerach gdzieś tam), na płytkach, czy twardych dyskach lub pendrive’ach, w polskich, urzędniczych realiach dobrze jest posiadać dokument w formie papierowej. Oczywiście w przypadku kopii danych, czy nawet raportów w formie elektronicznej warto posiadać zapis na alternatywnych nośnikach (chmury etc.) , lecz dobry, sprawdzony, papierowy wydruk w przypadku kontroli – bezcenny.

 

Chociaż program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, może w każdej chwili wyświetlić poprzez opcję RAPORTY dowolne zestawienia , to dobrą praktyką jest w przypadku Księgi Klinicznej, Ewidencji Hodowlanych drukowanie dokumentów.

Można to robić na kilka sposobów:

  • 1. Po zakończeniu wizyty, wystarczy kliknąć w przycisk drukowania i wydrukować stronę Księgi Klinicznej.
  • 2. Pod koniec dnia – w opcji RAPORTY wystarczy zaznaczyć zestawienie dla Księgi Klinicznej i wydrukować zapisy dla całego dnia.
  • 3. Podobny wydruki, można wykonać korzystając z przycisku w „pływającym menu” OSTATNIE WIZYTY.
  • 4. Wykonujemy wydruk np. raz na miesiąc deklarując w opcji RAPORTY zakres czasu.
Sposób nr 2 i nr 3  jest o tyle bardziej praktyczny, że zużywa mniej papieru, ponieważ każda strona zawiera po kilka pozycji, a nie jedną jak w przypadku punktu nr 1.

Co robić, gdy wydruk zawiera błędnie wprowadzone dane ?

Blokada zmian we wpisach GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Blokada zmian we wpisach GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zdarza się, że jakiś czas  po wydrukowaniu odnajdujemy błędy popełnione podczas wprowadzania danych. Oczywiście można ponownie wydrukować całą książkę, ale można tylko stronę z wadliwym zapisem. Dlatego praktyczniej jest wykonywać wydruki bezpośrednio po wizycie, lub na koniec dnia. Z opcji RAPORTY – gdzie można zadeklarować przedział czasowy wydruku, bez problemu zlokalizujemy błędne wpisy, poprawimy je, wydrukujemy i włożymy do segregatora w miejsce tych usuniętych.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD pozwala na pełną modyfikacje danych, ale posiada też opcje zabezpieczania przed zmianami dla wpisów sprzed podanej, granicznej daty. Ta opcja, pozwala uniknąć omyłek i przypadkowych zmian starych (skasowania) danych. W każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba Użytkownik może odblokować lub zablokować możliwość wprowadzania zmian we wcześniej wprowadzonych informacjach. Faktem jest, że z nieznanych bliżej przyczyn, kontrolujący lecznice urzędnicy pytają o ten rodzaj zabezpieczenia.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.