BLOG: Instalacja PROGRAMU na nośniku zewnętrznym GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wybieranie lokalizacji w instalatorze GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wybieranie lokalizacji w instalatorze GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD  został tak wykonany, że istnieje możliwość jego instalacji na nośniku zewnętrznym np. pendrivie albo przenośnym dysku twardym.

Dzięki temu, w zgodzie z licencją na 1 stanowisko, możliwe jest używanie programu na różnych komputerach. Tyle, że nie jednocześnie. Przykładowo w lecznicy lekarz pracuje na stacjonarnym komputerze z zainstalowanym na pendrivie GABINETEM WETERYNARYJNYM GOLD, jadąc w teren zabiera laptopa oraz pendrivem, zaś wieczorem,  na komputerze domowym (po włożeniu pendrive) może drukować raporty, czy uzupełniać wprowadzone w pracy informacje !

Jest to jedno z lepszych mobilnych rozwiązań programistycznych, bez lokowania aplikacji na jednej maszynie, co pozwalające wykorzystać całą wygodę pracy na komputerach z klawiaturą. Każdy, kto próbował wprowadzić większa liczbę danych w smartphonie czy tablecie klikając po jednej literze wie o czym mówimy. Tablety i smartphony wygodne podczas przeglądania internetu, nie sprawdzają się, gdy dopisujemy nowego klienta, pacjenta, leki czy zabiegi. Tutaj laptop z klawiaturą jest nieoceniony !.

Praca z pendrivem GABINET WETERYNARYJNY G

Praca z pendrivem GABINET WETERYNARYJNY G

OGRANICZENIA TECHNICZNE ZWIĄZANE Z INSTALACJĄ I UŻYTKOWANIEM  PROGRAMU NA NOŚNIKU ZEWNĘTRZNYM.

  •  Ponieważ między nośnikiem zewnętrznym, a komputerem trwa wymiana danych – zaleca się, aby zarówno nośnik, jak i  komputer był w standardzie USB2, lub USB3 (im wyższy numer tym lepiej)
  • Przed wyjęciem pendrive należy zamknąc program i odczekać ok. 10 sekund.
  • Po włożeniu pendrive należy upewnić się, że komputer „widzi” nośnik zewnętrzny, dopiero wtedy wybrać lokalizację i uruchomić plik „wet.exe” (na pendrivie).
  • Wazne, aby nośnik zewnętrzny miał wystarczająca pojemność. Pendrive o pojemności 4 GB to spokojna praca przez rok, 16 – 64 GB wystarczy na lata.
WET.EXE - plik wykonywalny GABINET WETERYNARYJNY GOLD

WET.EXE - plik wykonywalny GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Przy dużej liczbie zgromadzonych informacji – szybkość pracy programu przy wolnej transmisji (USB1) –  spada.

 INSTALACJA PROGRAMU NA NOŚNIKU ZEWNĘTRZNYM

Sam proces instalacji przebiega podobnie jak podczas instalacji na komputerze. Z tą różnicą, że pendrive MUSI być podłączony do portu USB i być widocznym w EKSPLORATORZE WINDOWS.

Podczas instalacji wybieramy w instalatorze (jako miejsce instalacji dysk przenośny (pendrive)) i instalujemy GABINET WETERYNARYJNY GOLD.

Na ekranie utworza sie ikony – pozwalające uruchamiać program z pendrive. Przy włożeniu nosnika (USB) do innego komputera odnajdujemy na pendrivie plik „wet.exe”  który uruchamiamy.

PRACA Z PROGRAMEM ZAINSTALOWANYM NA PENDRIVE.

Pendrive widoczny dla komputera GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Pendrive widoczny dla komputera GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Wybierając opcję instalacji na nośniku zewnętrznym, należy pamiętać, że wszystkie dane, program, oraz zarchiwizowane plik będą się tam znajdować. Dlatego wykonując archiwizację w momencie zamykania programu warto dokonywać ją w innych lokalizacjach, np. na osobnym nośniku. Tak, aby w razie np. zgubienia pendrive z programem – mieć swoje dane.

Ważne:    Jeżeli archiwizacji dokonujemy także na nośniku zewnętrznym, warto co jakiś czas „oczyścić” pendrive, kasując stare archiwizacje. Ponieważ zapis danych jest narastający ( dzisiejsze archiwum zawiera wszelkie wpisy od początku do dzisiaj ) można śmiało pozbyć się plików zachowanych wcześniej, a znajdujących się w folderach w formacie: RRR_MM_DD_GGMMSS ( rok_miesiąc_dzień_godzina_sekunda ). Należy pamiętać, że średnio komplet archiwizowanych danych to wielkość ok. 3 MB.  Po 200 dniach (zakładając, że zapisujemy codziennie) mamy ok 600 MB. Wystarczy gdy pozostawimy zapisy z ostatniego tygodnia, a pozostałe wpisy skasujemy.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD posiada wbudowaną procedurę, ostrzegającą w przypadku braku miejsca na dysku, gdy pozostaje mniej niż 100 MB wolnej przestrzeni .

Ostrzeżenie programu o braku wolnego miejsca na twardym dysku. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Ostrzeżenie programu o braku wolnego miejsca na twardym dysku. GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zignorowanie tego ostrzeżenia, może spowodować utratę danych, lub ich uszkodzenie. Informacja pojawia się po otwarciu programu. Należy wówczas program zamknąć i usunąć niepotrzebne pliki zarchiwizowane dużo wcześniej. Jest to rozwiązanie doraźne. Dalej nalezy przegrać program na nowy, większy pendrive.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.