BLOG: żyj wygodnie i kolorowo – opcje – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zyj kolorowo - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zyj kolorowo - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, oferuje szereg, drobnych ułatwień, które niekoniecznie muszą być użyte w codziennej pracy, ale czynią użytkowanie programu wygodniejszym i przyjemniejszym.

ŻYJ KOLOROWO – własna tapeta na ekranie.

W pakiecie dystrybucyjnym znajdują się kolorowe obrazki w formacie .JPG, posiadające licencję freeware. Są to tapety, do wyboru przez użytkownika. Oczywiście, jako tapety można użyć dowolnego obrazu zapisanego w komputerze, także wykonaną własnoręcznie reklamę.  Warto to zrobić i od czasu do czasu zmieniać tło ekranu, gdyż jak wskazują badania, wielogodzinne wpatrywanie się w ten sam widok pulpitu podczas wielogodzinnej, codziennej pracy na komputerze, negatywnie wpływa na psychikę użytkownika.

A poza tym, niech będzie kolorowo…

Blokada zmian GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Blokada zmian GABINET WETERYNARYJNY GOLD

BLOKADA MODYFIKACJI WCZEŚNIEJSZYCH ZAPISÓW – warto ją czasem stosować.

Badania w branży IT, wskazują, że prawie 25% skasowanych czy zmienionych danych wykonano przypadkowo.

Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD, posiada standardowo opcję archiwizacji (można przywrócić bazy danych z wcześniejszych zapisów), oraz dodatkowo, przed skasowaniem informacji, trzeba  potwierdzić jej usuwanie.

Inna opcja, pozwala zablokować modyfikacje starszych rekordów, poprzez wybór daty. Próba zmian zapisów sprzed wybranej daty będzie blokowana. W ustawieniach początkowych programu data blokady wskazuje rok 2007 – więc praktycznie blokada jest wyłączona. Od lekarza, więc zależy, czy będzie chciał używać tej opcji, czy nie.

Usuwanie starych terminów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Usuwanie starych terminów GABINET WETERYNARYJNY GOLD

USUWANIE STARYCH zapisów W TERMINARZU – odchudzanie bazy danych.

TERMINARZ  jest wygodnym narzędziem dla zapisywania pacjentów, ale stare rezerwacje nie są do niczego potrzebne.  W momencie wizyty pacjenta  i tak wszystkim elementom leczenia: badaniom, wydanym lekom, zabiegom etc. przypisywane są daty realne. Podobnie w raportach, tam także występują daty nie z terminarza, a z przyjęć w gabinecie.

Cześć lekarzy nie używa TERMINARZA, przyjmując pacjentów którzy przychodzą – więc dla nich problem nie istnieje, podobnie jak wtedy, gdy zapisów w terminarzu dokonuje się okazjonalnie.

Przy intensywnym użytkowania opcji zapisów w TERMINARZU, stare dane mogą zwalniać jego pracę po kilku latach i wtedy warto usunąć nieaktualne terminy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.