BLOG: Program komputerowy w lecznicy: konieczność czy gadżet – GABINET WETERYNARYJNY GOLD

od XP do Windows 8 - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

od XP do Windows 8 - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Znana anegdota o Napoleonie, który pyta po przegranej bitwie, dlaczego generałowie nie użyli armat i otrzymuje odpowiedź: ” po pierwsze bo coś tam…, po drugie bo bo coś tam.., po trzecie bo bo coś tam… i po CZWARTE, BO NIE MAMY ARMAT… „, rodzi pytanie podstawowe na temat SENSU korzystania z programu komputerowego dla obsługi przychodni GABINET WETERYNARYJNY GOLD.


Bo jeżeli coś można zrobić z pomocą kartki i długopisu to po co kupować komputer i program ?.A może – jak w anegdocie brak armat – a tutaj brak programu do obsługi przychodni jest podstawową ( a nie ostatnią) przyczyną przemęczenia (chociażby wypełnianiem papierów) lekarza i słabych wyników finansowych przedsięwzięcia, mimo dużego popytu na usługi weterynaryjne ?

 

STATYSTYKI – W sumie 175 milionów sztuk zwierząt gospodarskich i ok 15 milionów zwierząt małych to potencjalny rynek dla 7000 lecznic, gabinetów i klinik !

 

Psy i koty w Polsce

Psy i koty w Polsce

Oto kilka faktów na temat rynku usług weterynaryjnych w naszym kraju.

 • 1. Obecnie ocenia się, że usługi weterynaryjne świadczy w Polsce ok 7000 placówek – różnej wielkości.
 • 2. Liczbę psów i kotów ( mających właścicieli ) określa się łącznie na ok 14 milionów (!)
  • w tym psów na prawie 8 milionów
  • kotów na ok 6 milionów
 • 3. Liczbę innych zwierząt ( bardziej lub mniej egzotycznych ) szacuje sie na ok 1 milion
 • 4. Liczba zwierząt gospodarskich to ok (sztuk)
  • bydło ok 6 milionów
  • drób ok 155 milionów
  • trzoda chlewna ok 14 milionów.
Zwierzęta gospodarskie w Polsce

Zwierzęta gospodarskie w Polsce

W sumie 175 milionów sztuk zwierząt gospodarskich i ok 15 milionów zwierząt małych to potencjalny rynek dla 7000 lecznic, gabinetów i klinik !

To olbrzymi rynek i oznacza, że statystycznie, każda z istniejacych placówek ma ok 25000 potencjalnych klientów. Oczywiście słowo „statystycznie” określa takie
placówki, które odwiedza kilku pacjentów, jak i takie, które obsługują tysiące zwierząt.

GABINET WETERYNARYJNY GOLD – program wspomagający lecznicę na wiele sposobów.

1. organizacja pracy lekarza – więcej czasu na leczenie

Nawet w sytuacji, gdy przychodnia weterynaryjna jest niewielka, to i tak, po 2 – 3 latach jej baza klientów zawiera ok 2000 – 5000 pacjentów – a kazda z wizyt jest udokumentowana w zakresie badań, zabiegów i użytych ( i zużytych) leków.
Szybkie wprowadzanie informacji o pacjencie i leczeniu, połączone z natychmiastowymi wpisami do wszystkich potrzebnych zestawień (szczepień, księgi klinicznej etc),
oraz automatyczne generowanie formularzy dla pacjenta – to realnie zaoszczędzony czas, który można poświecić na leczenie lub rozwój własnej firmy.

 

Opcja RAPORTY - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Opcja RAPORTY - GABINET WETERYNARYJNY GOLD

2. śledzenie historii wizyt i chorób – tworzenie własnych, skutecznych metod leczenia
Z punktu widzenia medycznego – przeprowadzone leczenia stanowią bezcenny kapitał organizacyjny, także dlatego, że pozwalają na porównanie metod i wyników, a w efekcie na stworzenie własnych, autorskich sposobów pracy. Szczególnie przydatną jest tworzona „on line” tzw. Twoja Baza Wiedzy będąca połączeniem badań i diagnoz z użytymi lekami i zabiegami, pozwalająca lekarzom na analizy merytoryczne.

3. Twoja lecznica to biznes.

Zaangażowanie lekarza w ratowanie zwierząt nie zda się na nic, o ile prowadzona przychodnia nie będzie przynosić zysków, a w efekcie nie będzie się rozwijać.

Prawdziwa pomoc medyczna wymaga nowoczesnego sprzętu, na który właściciel musi po prostu zarobić. Program GABINET WETERYNARYJNY GOLD oferuje szereg narzędzi biznesowych, pozwalających na właściwe podejmowanie decyzji w oparciu o generowane statystyki i raporty finansowe. Już po kilku miesiącach można zauważyć zarówno wyniki finansowe jak statystyczne: wzrost lub zmniejszanie się liczby pacjentów, rodzaje wykonywanych zabiegów, niewłaściwe  inwestowanie w leki, proporcje leczonych gatunków zwierząt etc.
Program oferuje także automatyczne fakturowanie (dokument tworzony jest w momencie obsługi pacjenta) generowane jednym przyciskiem, oraz wydruki które mogą być przeznaczone np dla biura księgowego.

 

Opcja SKLEPIK - GABINET WETERYNARYJNY GOLD (sprzedaż)

Opcja SKLEPIK - GABINET WETERYNARYJNY GOLD (sprzedaż)

4. Sklepik – 14 milionów psów i kotów to naprawdę duży rynek zbytu.

KARMA, AKCESORIA są dzisiaj kupowane przez miłośników małych zwierząt systematycznie. Pies,
czy kot – to najczęściej członek rodziny, który otrzymuje prezenty na urodziny czy gwiazdkę. Smakołyki, ubranka, zabawki. Sprzedawaj swoim klientom produkty i zadbaj o
ciekawy asortyment ! A klientom z NIP-em wystawiaj jednym kliknięciem fakturę VAT.

5. magazyn leków

To jeden z powodów do dumy autorów programu GABINET WETERYNARYJNY GOLD. Autorska relacyjna baza danych w zakresie wydawania, sprzedaży, dostaw i utylizacji produktów leczniczych z możliwością taryfikacji wg. cen własnych i zakupu jest niezawodna. Jej działanie wspomaga szereg procedur pozwalających min. na wyświetlanie błędów wydawania leku, czy zbiorczego generowania cen sprzedaży. W efekcie, w dowolnym momencie możemy wykonać remanent,  lub wygenerować kartę obrotu lekiem.

 

RETRO - przywracanie archiwizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

RETRO - przywracanie archiwizacji GABINET WETERYNARYJNY GOLD (2)

6. system archiwizacji danych – to Twoja praca jest bezpieczna.

Wszystkie dane ( czyli informacje jakie wprowadziłeś od pierwszego dnia używania programu ) można łatwo zarchiwizować (np. na koniec dnia pracy) na twardym dysku, pendrivie, lub w tzw. „chmurze”.
W sytuacji, gdy komputer odmów posłuszeństwa wystarczy zainstalować program od nowa i przegrać dane z ostatniego zapisu. W 10 minut możesz znowu pracować !.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.