BLOG: Zaświadczenie o szczepieniu psa GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zaświadczenia na kartkach A6 GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Zaświadczenia na kartkach A6 GABINET WETERYNARYJNY GOLD

Profilaktyczne szczepienia psów przeciwko wściekliźnie, to jeden z podstawowych zabiegów w we własnej praktyce weterynaryjnej. Zawsze kończy wydaniem zaświadczenia Klientowi.

Statystycznie można przyjąć, że dziennie wykonuje się w gabinecie ok 3 zabiegów, co daje miesięcznie ok. 100, chociaż w przypadku tzw. „szczepień ulicznych” miesięczny wynik w liczbie 1500 też nie jest rzadkością.

W efekcie, w skali roku mówimy – w przypadku wydruków – o ryzach papieru ( ryza = 500 arkuszy) i co najmniej kilku wkładów atramentowych do drukarki. A to są koszty, zmniejszające zysk. Stąd małe formaty wydruków.

Mając powyższe na uwadze, a także wygodę Klienta w przechowywaniu i posługiwaniu się zaświadczeniem – w programie GABINET WETERYNARYJNY GOLD zastosowano następujące rozwiązania.

Zaświadczenie o szczepieniu psa GABINET WETERYNARYJNY GOLD

 1. Wysyłka via email załącznika GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Wysyłka via email załącznika GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Możliwość stosowania 2 formatów: A5 ( pół kartki ), oraz A6 (ćwierć kartki – 10×15 cm). W przypadku wydruku A5 – można po prostu przeciąć arkusz na pół i dla następnego pacjent wykorzystać druga polowe.  W przypadku wybrania A6 – wygodniej jest do podajnika włożyć już pocięte kartki. W obu przypadkach wydruki łatwo przechowywać w książeczce pacjenta.

 2. Możliwość wybory czcionki dla każdego formatu. Wybór jest pamiętany. Wybieramy rodzaj fontu i jego lokalizację (środkowo europejski dla Polski)
 3. Możliwość zadeklarowania miejsca wystawiania (jest pamiętane) i wyboru daty wydruku.
 4. Możliwość wysłania  zaświadczenia mailem – jako załącznika.
 5. W każdej chwili, poprzez opcję LECZENIE/SZCZEPIENIE można wydrukować kopię, lub duplikat.
 6. W przypadku wydruku A5 można dodać własne logo.

INNE WYDRUKI ZWIĄZANE ZE SZCZEPIENIEM lub WŚCIEKLIZNĄ.

Inne wydruki można wygenerować z opcji RAPORT. Są to:

 • Prosta konfiguracja GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Prosta konfiguracja GABINET WETERYNARYJNY GOLD

  Zestawienie szczepień za okres – z opcją wydruku, zapisu do pliku i wysyłką pocztą elektroniczną jako załącznik

 • Generowanie formularza badań dotyczący obserwacji w przypadku pokąsania.
 • Zbiorczy raport szczepień – wygodny w przypadku szczepień ulicznych – pozwalający uniknąć drukowania pojedynczych zaświadczeń, dla wręczenia Klientowi (schronisko) kilku arkuszy, co jest wygodniejsze i tańsze.
 • Jeżeli w bazie danych ZABIEGI zadeklarujemy „szczepienie przeciwko wściekliźnie” to można śledzić liczby tych zabiegów w ujęciach statystycznych, co pozwala na wczesne wykrycie np. epidemii na danym terenie.

Należy podkreślić, że oprócz funkcjonalności, zarządzanie wydrukiem z poziomu opcji LECZENIA/SZCZEPIENIA jest ergonomiczne, a pamiętanie raz wybranych funkcji skraca czas obsługi programu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.